FacebookYoutubeInstagram

Suzanne Vega ozdobou filmové školy

Uherské Hradiště Kultura 12. 7. 2009
Suzanne Vega ozdobou filmové školy

Suzanne Vega.

Foto: archiv agentury

Do Hradiště přijede další významná hvězda světové pop music Suzanne Vega. Jediný samostatný koncert v České republice proběhne v impozantním prostředí Studentského náměstí v Uherském Hradišti v neděli 26. července.

„Mám ráda zdejší publikum vůbec a těším se znovu mezi své přátele,“ říká sama Suzanne Vega a dodává: „v České republice vystupuji pokaždé s radostí a doufám, že mi zbude chvíle času a budu moci zajít na nějakou projekci na Letní filmové škole,“ což potěší zajisté nejen organizátory.

„Pro velký zájem diváků a vzhledem k tomu, že zde bude pobývat velké množství účastníků Letní filmové školy, rozhodli jsme se otevřít brány areálu již v pět hodin a předložit před koncertem Suzanne Vega jako kvalitní hudební předkrm malý festival world music a dalších zajímavých interpretů. Těšit se tak můžete na tajemnou Maracu, energický Koňaboj, vokální oktet Fragile ze Slovenska a objev české hudební scény November 2nd, jehož zpěvačka Saša Langošová má mj. vlastní hudební projekt s excelentním basistou od Suzanne Vega Mikem Viscegliou,“ informuje organizátor celé akce Roman Veverka.

Organizátoři vyhlásili a s tímto koncertem spojili dvě velmi zajímavé soutěže, slibující výhercům nejen lístky na koncert, ale i osobní setkání se Suzanne.

První z nich je Hit pro Suzanne! „Naší snahou je seznámit s tvorbou Suzanne Vegy také mladé lidi, kteří se v podstatě teprve narodili, když ona stoupala na vrchol své kariéry. V této soutěži se mají pokusit nazpívat některý z jejích hitů třeba na svůj mobil apod.,“ informují organizátoři.

Druhou je Portrét pro Suzanne, kde se jedná o její výtvarné zpodobnění. Pojí se s významným jubilem, které oslaví pár dnů před zmiňovaným hradišťským koncertem. Vítěz této soutěže ji bude moci svůj umělecký artefakt osobně předat a k narozeninám jí pogratulovat.

Koncert je otevřený všem jejím příznivcům. Lístky jsou v předprodeji v síti Ticketpro a informačním centru na náměstí. Návštěvníci akreditovaní na LFŠ mají zvýhodněné vstupné. Děti do 15 let a ZP pak mají vstup zdarma.

Autor: vrt

Vaše názory

Kopaničárské nebo Horňácké?

Starý Hrozenkov, Velká nad Veličkou

Kopaničárské nebo Horňácké?

Milovníci letních folklorních festivalů to budou mít o tomto víkendu těžké. Ve stejném termínu se totiž konají...

12. 7. 2009
Rocková hvězda Suzi Quatro řádí jako za mlada

Kunovice

Rocková hvězda Suzi Quatro řádí jako za mlada

Zítra začíná předprodej na podzimní koncert hudební ikony osmdesátých let Suzi Quatro, která rozparádí kunovickou sportovní halu! ...

12. 7. 2009
Pinkl plný překvapení

Břestek

Pinkl plný překvapení

Folkáči, countristi, právě přišel váš čas. V sobotu na vás čeká dvanáctý ročník populárního folk & country...

12. 7. 2009
Divadelní víkend

Uherský Ostroh

Divadelní víkend

Už druhým rokem čeká na milovníky divadla Zámecký divadelní víkend s Hoffmannovým divadlem. Na prknech, jež znamenají...

12. 7. 2009

Související

Uherské Hradiště

Milan Lasica dojatě a s noblesou převzal Výroční cenu AČFK

Za noblesu, s níž překonává všechny umělecké i životní překážky, za naději, která sálá ze všech melancholických...

Uherské Hradiště

Ondra Vetchý díky slibu přijel jen na otočku

Na projekci pohádky S čerty nejsou žerty a setkání s režisérem Hynkem Bočanem a oblíbeným hercem Ondřejem...

Uherské Hradiště

Předpremiéru oceňovaného filmu Budiž světlo uvidíte na filmovce

Cenu za mužský herecký výkon si z letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odnáší Milan Ondrík, který...

Uherské Hradiště

Radana Korená: Zatím je mi krásně a užívám si to

Už v pátek se Uh. Hradiště ponoří do filmového světa Letní filmové školy, která vám celých deset...

TOPlist