FacebookYoutubeInstagram

Suzanne Vega zazpívá mladým

Uherské Hradiště Kultura 19. 7. 2009
Suzanne Vega zazpívá mladým
Foto: archiv pořadatele

Na 26. července 2009 je připraven velký open air koncert americké písničkářky Suzanne Vega na Studentském náměstí v Uherském Hradišti. Jedná se o její jediné samostatné letní vystoupení u nás.

Tato legenda světového písničkářství je srdeční záležitostí především střední generace. Mladým lidem až natolik známa není, proto pořadatelé udělali vstřícný krok a rozhodli, že prvních tisíc mladých návštěvníků do 19 let bude mít vstup na koncert zdarma. „Děti s rodiči do 15 let mají vstup zdarma neomezeně,“ oznamují pořadatelé, kteří tento krok učinili hned ze dvou důvodů. „Chceme přiblížit mládeži kvalitní hudbu, kterou mohli pro své pozdější narození minout, a dát mladým lidem kvalitní program na jednu prázdninovou neděli. Věříme, že tímto vstřícným krokem oslovíme i ty, kteří se možná teprve narodili, když Suzanne Vega stoupala na vrchol své hudební kariéry,“ dodávají pořadatelé.

Brána areálu se otevře již v 17.00 a před koncertem Suzanne Vega rozezní prostranství, jako kvalitní hudební předkrm, malý festival. Těšit se můžete na tajemnou Maracu, energický Koňaboj, vokální oktet Fragile ze Slovenska a objev české hudební scény November 2nd, jehož zpěvačka Saša Langošová má vlastní hudební projekt s excelentním basistou od Suzanne Vega Mikem Viscegliou.

Organizátoři vyhlásili a s tímto koncertem spojili dvě velmi zajímavé soutěže, slibující výhercům nejen lístky na koncert, ale i osobní setkání se Suzanne.

První z nich je Hit pro Suzanne. „Naší snahou je seznámit s tvorbou Suzanne Vegy také mladé lidi, kteří v době, kdy byla na vrcholu slávy, možná ještě nebyli na světě. V této soutěži se mají pokusit nazpívat některý z jejích hitů třeba na svůj mobil apod.,“ informují organizátoři.

Druhou je Portrét pro Suzanne, kde se jedná o její výtvarné zpodobnění. Pojí se s významným jubileem, které oslaví pár dnů před zmiňovaným hradišťským koncertem. Vítěz této soutěže jí bude moci svůj umělecký artefakt osobně předat a k narozeninám jí pogratulovat.

Lístky v předprodeji v síti Ticketpro a na MIC Uherské Hradiště jsou za 490 Kč. Návštěvníci akreditovaní na LFŠ mají zvýhodněné vstupné. Mladí lidé do 15 let a ZP pak mají vstup zdarma.

 

  

Autor: vrt

Vaše názory

Komiksy ve Slováckém muzeu

Uherské Hradiště

Komiksy ve Slováckém muzeu

Uherské Hradiště bude možné označovat za město komiksu. Tedy alespoň v době konání Letní filmové školy, kdy...

19. 7. 2009
Motosraz na Lopeníku

Suchá Loz

Motosraz na Lopeníku

Tradiční letní Iron Moto weekend stále patří k největším a nejprestižnějším srazům rychlých strojů v našem kraji....

19. 7. 2009
Rocková sláva v Kudlovicích

Kudlovice

Rocková sláva v Kudlovicích

Uplynul rok od vydařených oslav dvacátého výročí kapely Halogen a kudlovičtí hudebníci připravili pro své příznivce další...

19. 7. 2009
Repríza malé varietní show

Uherské Hradiště

Repríza malé varietní show

Autorská výstava Vratislava Schildera, nazvaná Život s loutkami, má velký návštěvnický ohlas. Bohatě aranžované loutkové scény navozují...

19. 7. 2009
TOPlist