FacebookYoutubeInstagram

Světová premiéra V žabím pyžamu už v sobotu

Uherské Hradiště Kultura 27. 1. 2020
Světová premiéra V žabím pyžamu už v sobotu
Foto: Marek MALŮŠEK

Slovácké divadlo přichází s další světovou premiérou. Už tuto sobotu 1. února se diváci mohou těšit na historicky první uvedení adaptace románu amerického spisovatele Toma Robbinse V žabím pyžamu.

Je to drama? Komedie? Thriller? Nebo snad moralita? Hravý a tak trochu bláznivý příběh se odehraje během pouhých čtyř dnů v Seattlu a sleduje osud burzovní makléřky Gvendy, které se najednou zboří celý svět. Zhroutí se burza a s ní i její sny o životě ve světě lepších lidí, obrovských střešních apartmá a luxusních autech.

A pak se zjeví tajemná postava bývalé makléřské superstar Larryho Diamonda a kamarádky Q-Jo s tarotovými kartami. Je možné, že všechno nakonec nebude tak zlé, jak to na první pohled vypadalo? Do hlavních rolí obsadil režisér Jakub Maceček Pavlínu Hejcmanovou, Martina Vrtáčka, Irenu Vackovou, Jiřího Hejcmana a další herce. Premiéra v sobotu startuje od 19.00 hodin.

Co řekla Pavlína Hejcmanová o myšlence hry
„To je hodně zajímavé kvůli postavám Larryho (Martin Vrtáček) a Q-Jo (Irena Vacková), kteří Gvendě, kterou hraji já, i v této těžké situaci ukazují, co jiného se dá zažít než jen ten velký bohatý svět. Larry přímo říká, že kolize je důležitá pro růst člověka. Což je moc hezká myšlenka, že i když se stane něco hrozného, může vás to navést na jinou cestu, kde vám může být líp.”

Co řekla Irena Vacková o své postavě Q-Jo
„Q-Jo je přesný opak Gvendy, a možná právě proto jim funguje přátelský vztah. Q-Jo je vyrovnaná, optimistická, tlustá žena, která nade vše miluje jídlo.“

Co řekl Martin Vrtáček o neobvyklém jazyku

„Hra je psaná ve 2. osobě, ale tyto promluvy má pouze představitelka Gvendy Pavlínka Hejcmanová, se mnou má už potom normální dialog. Ovšem kdyby to bylo obráceně, byl bych jako ryba ve vodě. Já si takhle sám se sebou vykládám celý život. Dokážu si vynadat nebo se naopak pochválit!”
Na kus řeči o Žabím pyžamu

Před každou premiérou Slováckého divadla se mohou diváci potkat v Kafe Uprostřed s hercem Pavlem Šupinou a na neformální besedě si popovídat o tom, jak probíhají předpremiérové přípravy a na co se mohou těšit. Výjimkou nebude ani světová premiéra inscenace V žabím pyžamu. Tentokrát se Na kus řeči s Pavlem Šupinou uskuteční v pátek 31. ledna od 19 hodin. Už o den později si budou moct letošní druhou premiéru Slováckého divadla vychutnat první diváci.

V únoru hraje divadlo komedii V žabím pyžamu 6×

Kromě slavnostní světové premiéry, která čeká na diváky hned v sobotu 1. února, si zájemci mohou na inscenaci V žabím pyžamu v průběhu února zajít ještě pětkrát. Hned v pondělí 3., v neděli 9., v sobotu 15., v pondělí 17. a ve čtvrtek 17. února. Vstupenky jsou jako vždy k dispozici v pokladně Slováckého divadla a na webu.

Čtěte více
Autor: vrt

Vaše názory

Reflexy chystají Když za srdce tě chytím

Slovácko

Reflexy chystají Když za srdce tě chytím

Kapela Reflexy vstupuje do nového roku s projektem Startovač, který snad pomůže zafinancovat vydání nové desky, Když...

27. 1. 2020
Romantická Giselle z Bolšoj baletu vás uvede do nového roku

Uherské Hradiště

Romantická Giselle z Bolšoj baletu vás uvede do nového roku

Romantický balet o prosté dívce Giselle, která se po smrti promění ve vílu, vám v letošním roce...

24. 1. 2020
Školní plesy podtrhují sezónu tance

Kunovice

Školní plesy podtrhují sezónu tance

Plesovou sezónu podtrhují školní plesy, na kterých se základní a střední školy snaží předvést rodičům v nejlepším...

24. 1. 2020
Ebenovský sound by se dal patentovat

Uherský Brod

Ebenovský sound by se dal patentovat

Pozoruhodné trio Bratři Ebenové odjakživa hraje „fajnšmekrovskou“ hudbu s kultivovaným projevem a inteligentním humorem. Jejich koncert ve...

24. 1. 2020
TOPlist