FacebookYoutubeInstagram

Tajná zbraň - muzikál Carmen

Uherské Hradiště Kultura 31. 3. 2009

Jako by Slováckému divadlu nestačily všechny jeho slavné inscenace, dramaturgie pořád hledá další a další hity.... Jedním takovým bude nový muzikál Carmen, jenž spatří světlo světa už za několik týdnů. „Nejhorší by bylo, kdybychom usnuli na vavřínech. Proto si dáváme stále nové a nové úkoly, kterými udržíme krok se špičkou u nás. Carmen takovým je,“ vysvětluje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Carmen bude po několika letech vážným muzikálem, který nebude šetřit emocemi a u kterého jistě dojde i na slzy dojetí. Herci tak chtějí dokázat, že zvládnou všechny muzikálové polohy a obstojí i v tak náročném projektu, jakým Carmen bezesporu bude. Jen pro připomenutí - hlavní hrdinové, cikánka Carmen a důstojník José, se pokusí překročit hranici svých světů, jejich láska však není dost silná na to, aby se v nich prosadila, proto vyústí v tragédii. „Muzikálové pojetí dramatického příběhu o osudové vášni a zároveň věčné touze po lásce staví proti sobě dva neslučitelné světy - divoký a nevázaný život cikánské komunity, živící se převážně pašeráctvím, a na zásadách lpící obyvatele města a vojenského tábora,“ přibližuje novinku dramaturgyně divadla Hana Hložková a dodává, že slavný příběh Carmen přitahuje diváky po celém světě, a proto nepochybuje, že se stane událostí jara i na Moravě. Muzikál Carmen napsali Ondřej Brousek a Pavel Cmíral. Prvně jmenovaný je divákům slovácké scény známý především jako autor hudby k muzikálu Adéla ještě nevečeřela, Pavel Cmíral je uznávaným textařem písní mnoha českých zpěváků včetně Hany Hegerové či Karla Gotta.

Režie muzikálu Carmen byla svěřena zkušené Haně Mikoláškové. Ta do titulní role obsadila Pavlínu Vaškovou, Josého bude hrát Jan Horák, vedle nich se představí téměř celý soubor uherskohradišťské scény. Znalci ocení choreografie vyhlášeného Davida Strnada. Premiéra se připravuje na 18. dubna, za týden přineseme pohled do nahrávacího studia, kde vznikají očekávané nahrávky.

Autor: vrt

Vaše názory

Třicátá večeře masožravé Adély

Uherské Hradiště

Třicátá večeře masožravé Adély

V pátek 27. března se bude příběh masožravé kytky hrát na slováckých prknech už potřicáté. „Muzikál Adéla...

31. 3. 2009
Tříhodinová show legendární Asie

Tříhodinová show legendární Asie

Po loňské vyprodané a nadšeně přijaté koncertní premiéře v České republice vystoupí Asia v rámci stále pokračujícího...

31. 3. 2009
Po Velikonocích do studia

Uherský Brod

Po Velikonocích do studia

O Velikonoční neděli vystoupí rocková kapela Street69 po boku punkových Nohow, stoupající hvězdy Airfire nebo objevu loňského...

31. 3. 2009
Další Bassta Fidli

Uherské Hradiště

Další Bassta Fidli

V sobotu 4. dubna proběhne v klubu Mír už šestnácté pokračování populární party s názvem Bassta Fidli,...

31. 3. 2009

Související

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo uvede v české premiéře napínavé drama Tom na farmě

Slovácké divadlo uvede poprvé už tento pátek na Malé scéně v české premiéře kanadskou hru Tom na...

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo uvede muzikál Jesus Christ Superstar

Slovácké divadlo zítra odstartuje předprodej nového večerního předplatného na příští rok. Nabídka mnohým vyrazila dech. Vrcholem je...

Uherské Hradiště

Eva Josefíková ve Slováckém divadle

Slovácké divadlo potěší na podzim diváky dvěma pražskými inscenacemi - Pankrác ´45 a Královna duchů. Oba kusy...

Uherské Hradiště

Komedie Úča musí pryč! oslaví 100. reprízu

Neuvěřitelná stá repríza čeká na podzim ve Slováckém divadle úspěšnou školní komedii Úča musí pryč! Hru německého...

TOPlist