FacebookYoutubeInstagram

Tři výstavy a Buchlovský slavík pokračují v Týdnu pro rodinu

Buchlovice Kultura 13. 5. 2016
Tři výstavy a Buchlovský slavík pokračují v Týdnu pro rodinu
Foto: ilustrační foto

Týden pro rodinu bude v Buchlovicích pokračovat v pátek 13. května v 17.00 hned třemi vernisážemi v Muzeu Podhradí. První bude patřit fotografiím Chřibů v autorském podání Jiřího Blahy, Ivo Hubíka, Karla Grabovského a Bořka Žižlavského. V rámci vernisáže proběhne představení nových knih z cyklu Expedice Chřiby s názvy Chřiby, strážci Středního Pomoraví a Chřiby stopami dálnice.

Vernisáž o Chřibech začne poněkud netradičně. V případě hezkého počasí se uskuteční vlastivědná vycházka údolím Dlouhé řeky pod vedením Jiřího Jilíka z Expedice Chřiby, který vycházku okoření zasvěceným vyprávěním. Sraz je v 10.00 před lázněmi na Smraďavce.

Druhá výstava s názvem Portréty a krajiny pochází ze štětce Aleny Stodůlkové z Boršic, která při vernisáži zazpívá a zahraje na harmoniku.

V prvním patře muzea bude nainstalována třetí výstava, Policie u nás a ve světě, na níž budou návštěvníci moci spatřit sbírku policejních čepic ČR i ze zahraničí sběratele Jaroslava Prchlíka a dalších. Exponáty budou doplněny o české a zahraniční uniformy, sběratelské předměty policie - rukávové nášivky, hodnostní označení, vlaječky, knihy, časopisy, modely aut, fotografie.

V neděli 15. května Týden pro rodinu vyvrcholí v 15.00 pěveckou soutěží Buchlovský slavík. „Slavík proto, že se mohou soutěžící zúčastnit nejen s písní lidovou, ale i s písní umělou či moderní! Další novinkou v této soutěži je, že nemusí soutěžit pouze jednotlivci, ale i dvojice či trojice až do pětičlenných skupin,“ říká Simona Dvouletá za Buchlovjánek. Soutěž je věkově neomezená! Soutěžit může například vnučka s babičkou v jednom týmu nebo třeba i celá rodina! „Naším cílem je zprostředkovat příjemné a zábavné odpoledne, do jehož průběhu se zapojí co nejvíce lidí,“ doplňuje Pavla Večeřová z Československého kulturního centra, u které se zájemci mohou hlásit.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Herci natáčeli CD Pokrevních bratrů

Uherské Hradiště

Herci natáčeli CD Pokrevních bratrů

Vtípky, srandičky a dobrá nálada - tak vypadalo natáčení CD Pokrevní bratři. Divadelníci jím vycházejí vstříc divákům,...

13. 5. 2016
Luhačovice v zajetí Četníků...

Luhačovice

Luhačovice v zajetí Četníků...

Návštěvníci Luhačovic se v tomto týdnu měli možnost vrátit do období první republiky. Na kolonádě potkávali kolemjdoucí...

13. 5. 2016
Street69 to rozjede s Martinem Harichem

Uherský Brod

Street69 to rozjede s Martinem Harichem

Zlínská kapela Street69 rozjede v sobotu 14. května na sokolském stadionu v Uherském Brodě velký narozeninový megakoncert...

13. 5. 2016
Magické kouzlení s Jirkou Hadašem

Uherské Hradiště

Magické kouzlení s Jirkou Hadašem

Tajemno, kouzla a čáry přinese šestý ročník Magic festivalu, který se bude konat od čtvrtka 12. května...

12. 5. 2016
TOPlist