FacebookYoutubeInstagram

Unikátní historicko-vědecká výstava

Staré Město Kultura 22. 2. 2016
Unikátní historicko-vědecká výstava

Co se vám vybaví, když se řekne VĚDA? Někomu pokročilá medicína a genové inženýrství, jinému špičkové laboratoře farmaceutických firem, obří urychlovače částic či továrny na výrobu mikroprocesorů. Je paleontologie, antropologie či evoluční biologie stejně vědecká, stejně neúprosná, ověřitelná a důvěryhodná, jako je třeba experimentální fyzika? A co samotný počátek života, vesmíru, hmoty, času a prostoru, původ přírodních zákonů, původ člověka, jeho vědomí i svědomí, a konečně i počátek zla a smrti? Jak si s těmito otázkami dokáže poradit věda, filozofie a náboženství na počátku 21. století?

O tom všem je putovní historicko-vědecká výstava s prozaickým názvem Genesis neboli zrod či počátek...

Výstava Genesis je první výstavou svého druhu u nás. Vytvořili ji bývalí profesionální vědci a učitelé, jejichž znepokojení nad rostoucím relativizmem a všeobecnou negramotností v chápání úlohy vědy, pokud jde o původ a historii světa a člověka, vyústilo v tento unikátní projekt.  

„Návštěvníci se dozvědí, jak vznikala moderní věda, a co je ve skutečnosti měřítkem vědeckého pokroku. Stranou pozornosti nezůstane vznik vesmíru, života, přírody i člověka. Obsahem výstavy je tzv. evoluční teorie a s ní spřízněná vědecká alternativa, kterou máme dnes k dispozici,“ odkrývá Libor Votoček, hlavní autor a lektor výstavy, který podotýká, že zodpoví i otázky typu, jak starý je svět, příroda nebo samotné lidstvo.

Pokud hledáte odpovědi týkající se hodnoty a smyslu lidského života ve světle moderní vědy, filozofie či náboženství, potom je tato výstava určena právě vám!

Putovní výstava v prostorách Památníku Velké Moravy ve Starém Městě je naplánována do čtvrtku 25. února vždy od 14.00 do 20.00. Čekají na vás desítky unikátních informačních panelů, historických map, sbírka zkamenělin i lebek tzv. předchůdců člověka a mnoho desítek vědeckých publikací, nákresů a ilustrací, unikátní mobilní kino a odborné večerní přednášky na zajímavá témata, která jinde neuslyšíte.

Výstavu samotnou doplní soubor přednášek dnes 22., zítra 23. a 25. února, vždy od 18.00, kdy cena přednášky je 30 Kč. Jejich obsah se dozvíte na facebookovém profilu Výstava Genesis Expo.

Autor: kul

Vaše názory

Krátce z kultury

Slovácko

Krátce z kultury

Archeologická přednáška Archeologická přednáška se uskuteční ve středu 24. února od 17.00 v Památníku Velké Moravy ve...

22. 2. 2016
Osmička přinese osm různých žánrů

Hluk

Osmička přinese osm různých žánrů

21. 2. 2016
Se Zvídálkem za Večerníčkem

Uherské Hradiště

Se Zvídálkem za Večerníčkem

V neděli se do hlavní budovy Slováckého muzea opět vrátí skřítci Zvídálkové, aby se osobně seznámili s...

20. 2. 2016
Divadlo chystá překvapení - fotky herců v životní velikosti

Uherské Hradiště

Divadlo chystá překvapení - fotky herců v životní velikosti

Už brzy divadelníci hradišťské scény představí další novinku. Foyer divadla oživí unikátní fotky herců v životní velikosti....

19. 2. 2016
TOPlist