FacebookYoutubeInstagram

Unikátní koncert ve věznici

Uherské Hradiště Kultura 3. 5. 2016
Unikátní koncert ve věznici

Umíme Hrát a Memoria vás zvou na unikátní koncert, který se koná ve středu 4. května v 17.00 v proslulé kapli uherskohradišťské věznice!   

Ponurou atmosféru věznice, kterou se spolek Memoria marně snaží změnit iniciativou za důstojné využití, naplní krásné tóny klasické hudby na ojedinělém a ve všech ohledech punkovém koncertu nazvaném Hold odvaze. Nabídne jej hudební uskupení Umíme Hrát ve spolupráci se spolkem Memoria, iniciativou za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti. "Nápad vznikl při hledání zajímavých prostor pro naši řadu PUNK. A protože se snažím spolupracovat se všemi, kdo se podílí na kultuře našeho města, nemohl jsem minout rodinu Michala Stránského. A odtud, přes Annu Stránskou, byl již s jejím spolkem Memoria krůček do věznice. Spojení s nejideálnějším tvarem klasické hudby, tedy se smyčcovým kvartetem, bylo vzhledem k našim kolegům manželům Hrubým jasná volba," vysvětluje koncertní mistr Jiří Pospíchal, na kterého prostory působí depresivně a bezvýchodně. "Budeme tam muset tu naději a světlo na konci tunelu přinést sami," dodává. Prostor, jehož tichá prázdnota je výmluvným svědkem zdejší pohnuté minulosti, naplní hudba Dmitrije Šostakoviče, Josefa Suka a Ericha Wolfganga Korngolda. "Právě jméno posledního jmenovaného skladatele nese ve svém názvu náš soubor Korngold Quartet, ke kterému se v průběhu večera připojí Hana Achilles, jež svým pohybovým uměním zvýrazní hluboký zážitek z těchto děl klasické hudby," přibližuje koncert vynikající violoncellista a hradišťský rodák David Hrubý.

"Od koncertu očekávám především skvělou klasickou hudbu ve strhujícím provedení. Jistě se vplíží trudné myšlenky, ale připomínat si minulost není na škodu," zve na jedinečný hudební zážitek Pospíchal. 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Večer ve společnosti Talentina

Uherské Hradiště

Večer ve společnosti Talentina

Premiérový koncert cyklu Musica Reduta se koná v úterý 3. května v 19.30 v Redutě. Představí mladé...

2. 5. 2016
Krátce z kultury

Slovácko

Krátce z kultury

Příměstský tábor u tetiček na dědině V duchu starých tradic se ponese příměstský tábor Moje Slovácko aneb...

2. 5. 2016
Videoklip Byla svaďba, byla boduje

Velká nad Veličkou

Videoklip Byla svaďba, byla boduje

Český videosalon 2016 udělil klipu Była svaďba, była 1. místo v krajském kole soutěže a klip tak...

2. 5. 2016
Bruce Willis moji nabídku nakonec odmítl

Uherské Hradiště

Bruce Willis moji nabídku nakonec odmítl

Slovácké divadlo od soboty jako jediné u nás uvádí pozoruhodnou inscenaci. Je jí dramatizace slovenského bestselleru přeloženého...

30. 4. 2016
TOPlist