FacebookYoutubeInstagram

Utajený ulítlý výlet... aneb kreativci zdarma do kina

Uherské Hradiště Kultura 8. 1. 2020
Utajený ulítlý výlet... aneb kreativci zdarma do kina

Hlídejte facebookovou stránku Pecka film - zjistíte, který kreativec vyhrál!

Foto: MKUH

Addamsovi z Buchlova odtajní vernisáž ve Hvězdě

Addamsova rodina vyrazila na letní dovolenou na hrad Buchlov, aby se tu setkala s příbuznými - místními strašidly. Ta už i s Černou paní dlouho spala, jenže Addamsovi je rázně znovu probrali k posmrtnému životu. Hrad si tahle banda překřtila na „Bu-Bu Buchlov“ a začala řádit široko daleko! O podivnostech, které se kolem Buchlova děly, nepadne v novém animáku Addamsova rodina jediné slovo. Vše bylo totiž velmi přísně utajeno! Jenže týmy PeckaFilmu to tak nenechají! Svět se o tomhle megaúletu musí dozvědět co nejvíc!

Městská kina Uherské Hradiště hlásí, že 11. kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm jde do finále. „Děti měly za úkol ztvárnit utajený výlet Addamsovy rodiny na hrad Buchlov. Jejich vybrané práce si mohou zájemci prohlížet na webových stránkách soutěže peckafilm.uh.cz,“ uvádí autor projektu, Jaromír Orel z kina Hvězda.

Slavnostní vyhlášení výsledků, předání cen a vernisáž výstavy výtvarných prací se bude konat v pátek 10. ledna v 16.30 v kině Hvězda.  Soutěže, která je určena všem základním školám, Domům dětí a dětským kroužkům Slovácka, se tentokrát zúčastnilo 11 soutěžních týmů z Uherského Hradiště, Jalubí, Polešovic a Traplic.

Svým hlasem mohla veřejnost rozhodnout o tom, který tým získá největší počet bodů a školní představení navíc zdarma pro svou školu. „Ve veřejném hlasování zvítězil tým třídy 2. C ze ZŠ T. G. Masaryka, Uh. Hradiště-Mařatice,“ prozrazuje Jaromír Orel.

Práce jednotlivců a týmů zhodnotí také odborná porota a těsně před vernisáží je zveřejní na facebookové stránce soutěže. Odměnou pro vítěze budou sady výtvarných potřeb, vstupenky na hrad Buchlov a volňásky do kina. 

Autor: IVA

Vaše názory

Legendární Plastici to rozbalí na Míru

Uherské Hradiště

Legendární Plastici to rozbalí na Míru

Už více jak půlstoletí brázdí pódia undergroundová kapela Plastic People of the Universe, na kterou StB pořádala...

7. 1. 2020
Její pastorkyňa poprvé už v sobotu

Uherské Hradiště

Její pastorkyňa poprvé už v sobotu

V pátek v 10.00 tradiční generální zkouška a v sobotu v 19 hodin poprvé naostro. Před premiérové...

6. 1. 2020
Slané ženy podpořilo Dejvické divadlo

Uherské Hradiště

Slané ženy podpořilo Dejvické divadlo

Charitativní Vernisáž fotografií "Slané Ženy" nabídne snímky fotografa Bohouše Pospíšila, které mají veřejnosti s nadsázkou a vtipem...

3. 1. 2020
Blíží se vernisáž bilanční výstavy Ohlédnutí 2019

Uherské Hradiště

Blíží se vernisáž bilanční výstavy Ohlédnutí 2019

Ohlédnutí 2019 - 14. ročník neformálního „slováckého press fota“ - se blíží do finále. Fotografie amatérů, poučených...

2. 1. 2020
TOPlist