FacebookYoutubeInstagram

Victor Smolski na večeru plném křtů

Kultura 31. 3. 2009
Victor Smolski na večeru plném křtů

Victor Smolski.

Foto: archiv

Hudební génius a kytarový čaroděj německé powermetalové kapely Rage Victor Smolski přijíždí do Zlína, aby tady pokřtil novou desku českobudějovické skupiny Seven a své nenapodobitelné kytarové umění předvede v krátkém koncertním setu. Křtiny čekají i ostrožskou kapelu Gate of Sorrow. Jejich první řadové album Enter Through the Gate přivítá na svět postava známá především v motorkářské komunitě, Flek.

A právě Gate of Sor­row hodinovým blokem celý večer zahájí. Na pódiu je vystřídá další host večera, kapela Votchi. A pak se projeví Seven.

Kapelu vede uznávaný kytarista Honza Kirk Běhunek, který se nedávno vrátil z Německa, kam si jej pozvala Doro Pesch jako speciálního hosta svého narozeninového koncertu 25 Years In Rock. Pár dní před tím koncertovala skupina Seven v Moskvě, kde zároveň natočila nový videoklip, který bude součástí singlu Lost Hero.

Příští měsíc vydá Seven nové album Seven Deadly Sins, které 11. dubna pokřtí ve Zlíně hudební génius a kytarový mág Victor Smolski z Rage.

„S Victorem jsem se seznámil před delších dobou v Německu a vídáme se na kytarových workshopech,“ vysvětlil Kirk. „Také jsme měli možnost hrát před Rage. Je to skvělý chlapík a navíc opravdu výborně hraje. Pro mě osobně velký kytarista. Na křtu si zahraje několik svých čísel, pak si s ním střihneme dvě pecky od Rage a on si dá s námi jednu instrumentálku, kde se se svými nástroji řádně vyřádíme, a jednu zpívanou.“

Po křtu si mistr Smolski zahraje se Seven pár hudebních kousků. Zároveň se zde bude natáčet nové DVD této kapely, které vyjde na podzim.

Vstupenky za symbolickou cenu 130 Kč jsou k dostání na baru v Masters of Rock café nebo ve všech obvyklých předprodejích. Ale pozor, na koncert můžete i zdarma. Stačí si koupit dubnové číslo časopisu Spark, jehož příbalem je singl Seven Lost Hero a vstupenka na koncert.

Autor: art

Vaše názory

Visací zámek vs. celosvětová krize

Uherské Hradiště

Visací zámek vs. celosvětová krize

Do hradišťského klubu Mír zavítá tento pátek 3. dubna domácí punková legenda Visací zámek. Kapela působící na...

31. 3. 2009
Z Vietnamu na Moravu

Březolupy

Z Vietnamu na Moravu

Měsíc březen byl pro populární slovenskou kapelu DESmod plný zvratů. Sotva se Kuly otřepal z otřesu mozku,...

31. 3. 2009
Deathmetaloví mistři na Čepkově

Deathmetaloví mistři na Čepkově

Pro všechny pravé labužníky death metalu je připraven na pátek 3. dubna koncert In Flames. Desku, za...

31. 3. 2009
Návrháři představí extravaganci

Uherské Hradiště

Návrháři představí extravaganci

Každoročně minimálně jednu kolekci předního českého návrháře. Tak tento cíl si před sebe postavili organizátoři módních přehlídek...

27. 3. 2009
TOPlist