FacebookYoutubeInstagram

Víkend plný krásných jarmarků

Slovácko Kultura 6. 12. 2019
Víkend plný krásných jarmarků

Uherský Brod.

Foto: Katka MAHĎÁKOVÁ
Inzerce

Tradiční výrobky, vystoupení místních dětí a spolků a někde i rozžíhání vánočních stromů

Masarykova náměstí v Uherském Hradišti i Uherském Brodě žijí jarmarkem, z výšky na ně svítí vánoční strom. V dalších městech a obcích našeho regionu si na tradiční jarmarky posvítí až o tomto víkendu.
Na staroměstské náměstí Velké Moravy ožijí stánky v neděli 8. prosince. Od božího rána je zaplaví občerstvení a tradiční řemeslná výroba. Od 11.00 vystoupí na pódiu DFS Dolinečka I, III, IV, CM Bálešáci, Dolinka, Dolinečka, Špica a ZUŠ St. Město, děti z MŠ Komenského a Rastislavova, ženský sbor Repetilky, Staroměští mládenci a hostující ženský sbor Plkotnice ze Suché Lozi.

Nedaleký Jezuitský sklep nabídne vánočně zábavné aktivity pro všechny, výstavu historických fotografií St. Města a pohádku pro děti Divadelního spolku Letodiv Lotrando a Zubejda.

"Mladí lidé se mohou zaregistrovat do Národního registru dárců kostní dřeně," upozorňuje Josef Bazala, starosta Starého Města.

Ač na náměstí v Uherském Brodě jarmareční stánky fungují každý den, v neděli podobná atmosféra provoní kino Máj. Vánoční jarmark nabídne prodej řemeslných výrobků - vánočních ozdob, drobné bižuterie, bytových doplňků, voskových a gelových svíček, korálků, patchworku, papírových a háčkovaných variací, perníčků.

Vánoční jarmark v neděli 8. prosince zažijí Buchlovice i Velehrad. Na zámeckém náměstí Svobody kromě tradičních výrobků a občerstvení, včetně zabijačkových specialit, vystoupí místní Děcka z Buchlovic, Ženský sbor Buchlovice, farní sbor a buchlovská schola, mateřská škola. V 16.30 přijede Mikuláš s jeho družinou a po setmění se rozsvítí vánoční strom za zpěvu koled školního pěveckého sboru.

Velehradský vánoční jarmark se odehraje po obědě v místním turistickém centru. Těšit se můžete na vystoupení dětí ZŠ Velehrad, ženský sbor Modrá a Tupeské parádnice nebo workshopy, z kterých si odnesete tašku pod stromeček nebo vánoční perníky.

Dva vyhlášené jarmarky, Mikulášský v Boršicích a Vánoční v Březolupech, se uskuteční již v sobotu 7. prosince.  

V Boršicích po obědě na parkovišti před Jednotou bude vonět zabijačkový ovar, příjezd Mikuláše s družinou předběhnou vystoupení domácí DH Boršičanka, Scholy Boršice, MŠ Boršice, ZUŠ Uh. Hradiště - pobočky Boršice, pěveckého sboru ZŠ, DFS Pentlička, FS a CM Pentla, Veselé partyje a Stoprounských vinařů. V obřadní síni obecního úřadu kreativitu dětí rozvine Ježíškova dílna.

To Březolupech budou po devatenácté od časného rána před sportovní halou vonět zabijačkové speciality. Halu zaplní práce šikovných dětí základní a mateřské školky a školní družiny. Dospělí ocení tradiční košt slivovice, patrioti a příznivci Březolup projekci hodů a letošních fotografií ze života obce. Odpoledne bude ještě na nádvoří zámku koledovat Taneční soubor Botík.

Autor: pas

Vaše názory

Modelářský košt na průmyslovce

Uherské Hradiště

Modelářský košt na průmyslovce

Lze vůbec koštovat modely? Jistě! Veřejnost Uherského Hradiště to samozřejmě již několik let ví. V sobotu 7....

6. 12. 2019
Kovozoo betlém obývá osm lidí, jeden anděl a jedenáct zvířat

Staré Město

Kovozoo betlém obývá osm lidí, jeden anděl a jedenáct zvířat

Až do 5. ledna si návštěvníci Kovozoo mohou prohlédnout originální dřevo-kovový betlém umístěný tentokrát na pódiu v...

6. 12. 2019
Kdo přijde v žabím pyžamu?

Uherské Hradiště

Kdo přijde v žabím pyžamu?

Slovácké divadlo začalo připravovat jeden z možná nejpozoruhodnějších kusů příštího roku, divadelní adaptaci románu V žabím pyžamu...

5. 12. 2019
Slovácké divadlo opět připravuje Dobročinný bazar

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo opět připravuje Dobročinný bazar

Slovácké divadlo ve spolupráci s Irenou Černíčkovou opět letos uspořádá Dobročinný bazar a Dobročinný koncert. Akce se...

5. 12. 2019
TOPlist