FacebookYoutubeInstagram

Vinařské slavnosti otevřou sklépky v Polešovicích

Polešovice Kultura 14. 8. 2019
Vinařské slavnosti otevřou sklépky v Polešovicích
Foto: ket

O titul TOP Víno Slovácka 2019 se utkalo 24 vinařů se 133 vzorky

Velkolepý krojový průvod dědinou zahájí v sobotu 17. srpna tradiční Vinařské slavnosti s bohatým kulturním a doprovodným programem místních souborů a muzik a koštem nejlepších vín slováckých vinic. Od 14.00 v multifunkčním areálu Za školou proběhne vyhlášení vítězů soutěže TOP Víno Slovácka 2019.

„Do letošního ročníku TOP Víno Slovácka se přihlásilo 24 vinařů a vinařských podniků a hodnotilo se celkem 133 vzorků, z toho 108 bílých vín, 19 vzorků červených a 6 vzorků růžových vín. Je to největší počet přihlášených vín za dobu existence soutěže,“ říká Dagmar Gracová, ředitelka Agrární komory Uherské Hradiště.

Mezi odrůdami převládá Ryzlink rýnský a Chardonnay, z červených vín Frankovka. I letos došlo k částečné změně vystavovatelů, přibyla nová vinařství. O ocenění TOP Víno Slovácka rozhodovalo 15 degustátorů, kteří ochutnávali vína z hroznů loňské sklizně. Bylo oceněno 10 nejlépe hodnocených vín ve čtyřech kategoriích, podle schváleného klíče uvedeného ve statutu soutěže.

„Zpestřením celého dne bude prezentace bio vín. Snažíme se zviditelnit právě i bio výrobky, přestože u nás nemáme mnoho vinařů, kteří by se tomu věnovali," dodává Gracová.

Tradičně se také veřejnosti otevřou sklepy místních vinařů, kteří všem nabídnou k ochutnání své produkty. Od 17.00 se hlavní program slavností přesune právě na ulici Vinařská, kde bude hrát hlavní roli pohostinnost místních vinařů.

Registrace soutěžních vzorků vín se prováděla on-line v systému ELWIS Národního vinařského centra. Na vlastní registraci navazuje systém pro hodnocení vín, který umožňuje import vín a přihlašovatelů z aplikace registrace, seřazení vín k označení čísly vzorků, zařazení do komisí, přenos hodnocení vín a následně přípravu tiskových výstupů.

Program
13.30 Koncert dechové hudby na Městečku

14.00 Krojovaný průvod do multifunkčního zařízení v areálu školního hřiště v Polešovicích

14.30 Vyhlášení vítězů soutěže TOP Víno Slovácka 2019 a předání ocenění; vystoupení dětí mateřské školy, Chlapi z Kunovic, Folklorní soubor a muzika Handrlák, Drmolice a Polešovjánek, CM Dolňáci a vinaři z Polešovic; degustace hodnocených vín dle katalogu; prezentace bio vín

16.00-19.30 zajištěna doprava vláčkem Steelinka mezi hřištěm a ulicí Vinařská

17.00-21.00 otevření sklepů na ulici Vinařská za doprovodu cimbálových muzik 

Autor: IVA

Vaše názory

Milionový André Rieu chce v kině všechny roztančit!

Uherské Hradiště

Milionový André Rieu chce v kině všechny roztančit!

Po předchozích mimořádně úspěšných titulech (Amore a Koncert ze Sydney) míří do kin i letošní koncert Andrého...

13. 8. 2019
Divadlo na vodě odehraje Panenku

Kunovice, Staré Město, Uherský Ostroh

Divadlo na vodě odehraje Panenku

Letní večer s divadelním představením nemusíte trávit jen v lóži kulturního svatostánku. Nezapomenutelné zážitky může nabídnout i...

13. 8. 2019
Mig 21 zakončí léto pořádným mejdanem

Buchlovice

Mig 21 zakončí léto pořádným mejdanem

Na amfiteátrem přistává MIG 21! Oblíbená chlapecká taneční pěvecká striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova v...

12. 8. 2019
Výstavu Radka osvěží Pilaře speciální dílničky pro děti

Uherský Ostroh

Výstavu Radka osvěží Pilaře speciální dílničky pro děti

Najde se v České republice někdo, kdo by neznal znělku Večerníčka nebo Rumcajce, Manku a Cipíska z...

12. 8. 2019
TOPlist