FacebookYoutubeInstagram

Zazpívají také mužské sbory

Uherské Hradiště Kultura 29. 8. 2008
Zazpívají také mužské sbory

Zpívání s cimbálem je pořad, který vznikl jako odezva na stále se rozšiřující fenomén mužského sborového zpívání. V sobotu 13. září 2008 mu bude od 16.30 patřit pódium na Masarykově náměstí.

Tento pořad ukazuje nadšení, zaujatost a lásku v interpretaci jednotlivých lidových písní. Záměrně byly vybrány soubory z nedalekých regionů Slovácka, aby posluchač mohl porovnat jednak jejich kvalitu, ale především to, jak se známé písničky zpívají v místě jejich původu. Nezanedbatelným vjemem bude také krása a odlišnosti krojů účinkujících.

Region Kyjovsko bude zastoupen soubory z Kyjova-Boršova, Svatobořic-Mistřína a souborem Jury Petrů z Kyjova. Podluží bude reprezentovat Mužský sbor z Prušánek. Horňácko soubory z Velké nad Veličkou a Javorníka. Strážnickou oblast soubory Malina a Jahoda z Kozojídek a Dolňácko soubory z Ostrožské Lhoty, Hluku, Buchlovic a Kunovic.

Tento pořad nebude jenom o „statickém“ zpívání mužských sborů, ale bude rozšířen o poutavé scénické zpracování zvyklostí na dědině. Soubor Jury Petrů předvede „Zábavu v hospodě“, soubor z Hluku „Zavírání hory“ a soubory z Kozojídek pásmo „Na dědině“.

Na cimbál bude doprovázet známý muzikant a cimbalista Jura Petrů a pořad bude uvádět Libor Karásek, starosta Uherského Hradiště a příznivec folkloru.

Autor: kul

Vaše názory

Výhra v soutěži - natočení DVD

Vnorovy

Výhra v soutěži - natočení DVD

Server http://bigbity.cz vyhlásil na jaře soutěž pro rockové kapely z našeho regionu. Cenou pro trojici nejlepších a...

29. 8. 2008
Hudební velehradský festival Šroubek

Velehrad

Hudební velehradský festival Šroubek

Poslední prázdninový víkend se na Velehradě uskuteční druhý ročník hudebního festivalu Šroubek. „Fakt, že akci pořádá občanské...

29. 8. 2008
Karel Plíhal na Hvězdě

Uherské Hradiště

Karel Plíhal na Hvězdě

Po velké koncertní pauze přijede Karel Plíhal, jeden z našich nejznámějších folkařů, do Uh. Hradiště. V rámci...

29. 8. 2008
Zahraje kytarový virtuos

Polešovice

Zahraje kytarový virtuos

V neděli 31. srpna proběhne sólový recitál světového koncertního virtusa ve hře na kytaru Štěpána Raka. Na...

29. 8. 2008
TOPlist