FacebookYoutubeInstagram

Zimní filmovka v anglickém stylu

Uherské Hradiště Kultura 23. 11. 2015
Zimní filmovka v anglickém stylu

Restart semináře Britského filmu přinese více zábavy

Seminář britského filmu dostal po patnácti letech novou, akčnější formu v podobě prvního ročníku Dnů britského filmu a kultury. Od čtvrtka 26. listopadu do neděle 29. listopadu můžete v prostorách kina Hvězda, klubu Mír, zimního kina, Slováckého divadla a Knihovny BBB navštívit zajímavý program, plný filmů, besed, divadel, koncertů, workshopů s britskou tématikou. Neděle vyvrcholí blešákem ve vestibulu kina...

„Nejedná se už primárně o vzdělávací seminář pouze pro zasvěcené, ale o přehlídku otevřenou všem, kteří mají rádi britskou kinematografii nebo kulturu,“ upozorňuje Josef Korvas, ředitel kina. Pro letošní ročník byla vybrána dvě hlavní témata - adaptace děl spisovatelky Jane Austenové a horory z dílny studia Hammer.

Seminář tak prostřednictvím projekcí připomene 240. výročí narození autorky satirických románů z prostředí anglického venkova. Romantické představy o lásce neprovdaných dívek začátku 19. století budou proloženy gotikou ovlivněnými horory s charismatickými monstry jako Dracula či Frankenstein…

Zimní kino

Specialitou letošního UK/UH bude zimní kino! Zimníky, zimomriavky, deky, punč a teplo, které vyzařuje film. Energii a rytmus dodají hudební ikony ve filmech šitých na míru - John, Paul, Ringo a George v geniálně rozverném Perném dni a Amy Winehouse v zásadním dokumentu o jejím životě a tvorbě. Šály s sebou!

Hradišťský blešák

Speciální edice pravidelného Hradišťského blešáku se tentokrát stane součástí UK/UH: Dnů britského filmu a kultury. Prodejci právě hledají na půdách a ve skříních vše, co připomíná Británii a jejich klasické "flea markety” či "carboot sales”. Můžete se těšit na spoustu oblečení, knih, časopisů, videokazet, hraček, obrázků a dalších pokladů z našich půd i půd našich babiček. Chvíli před začátkem blešáku, ve 13.30, se můžete zastavit na nedělní oběd v anglickém stylu. Bude se bude podávat tradiční anglický pokrm Cottage pie - masový koláč s krustou z bramborové kaše budete moci ochutnat i ve vegetariánské verzi.

Beseda s Michaelem Žantovským nebude

Mezi hosty prvního ročníku přehlídky se měl zařadit také Michael Žantovský - překladatel a donedávna velvyslanec ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, aktuálně ředitel Knihovny Václava Havla. Beseda na téma „Můj život ve Velké Británii“ však díky zpožděnému návratu z pracovní návštěvy USA neproběhne. Do programu bude zařazena náhradní projekce ze sekce Hammer Horror od 17.30 v kině Hvězda.

Monstra a krásky studia Hammer

Mumie, vlkodlaci, upíři a také velkoryse odhalené ženy tvořili základ úspěchu produkční společnosti Hammer Films. Fungovala od 30. let a největšího úspěchu dosáhla po roce 1957, kdy se naplno začala věnovat hororu a adaptacím klasik - tou dobou už v barvě, především červené...

Britské drama ve Slováckém divadle

Návštěvníkům přehlídky bude každý večer nabídnut jeden britský titul z repertoáru Slováckého divadla - Alenka v kraji divů a za zrcadlem, Nájemníci, Macbeth či muzikál Pokrevní bratři. Vstupenky za zvýhodněnou cenu je možné objednat dopředu s akreditací (počet míst je omezen).

Projekt Kateřiny Šedé

Vzácným hostem přehlídky bude Kateřina Šedá, jedna z nejprogresivnějších domácích umělkyň současnosti, jejíž tvorba je vysoce uznávána u nás i v zahraničí. Držitelka prestižní Ceny Jindřicha Chalupeckého vystavovala v mnoha zemích světa (například ve světoznámé londýnské Tate Gallery) a její poslední projekty jsou úzce propojeny s kulturou a kontextem Velké Británie. V Uherském Hradišti představí svůj zatím poslední projekt Bedřichovice nad Temží, v jehož rámci byla typická moravská vesnice „přestěhována“ do Londýna a následně byly naopak do Bedřichovic přeneseny prvky současného Londýna.

Akreditujte se třeba jen na jeden den

Pokud budete na UK/UH celou dobu, pak je právě pro vás akreditace od čtvrtka do neděle za plnou cenu 500 Kč. Podívejte se na web kina také na další varianty, jednodenní vstupné a možnosti slev. Akreditaci můžete pohodlně rezervovat online přímo z našeho webu, stejně tak vstupenky na placený doprovodný program a ubytování ve spacáku ve třídě UTB.

Za fotky sleva na vstupném

Účastnili jste se v minulých letech Semináře britského filmu? Fotili jste? Pokud najdete své fotky, pošlete nám je prosím na adresu .zc.hukm@avoroh.ave Cenné jsou jak osobní momentky, tak fotky atmosféry, některého z hostů, z večírků či besed... Autory fotek čeká odměna dle povahy snímků (a jejich počtu) ve dvou kategoriích - první kategorie získá 50% slevu na celopřehlídkovou akreditaci a druhá 50% slevu na jednodenní akreditaci.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Krátce z kultury

Slovácko

Krátce z kultury

Hugo z hor Dnes od 9.30 v Domě kultury Uh. Brod odehraje olomoucké divadlo Tramtárie pohádku Hugo...

23. 11. 2015
Děvčice pokřtí nové album

Vlčnov

Děvčice pokřtí nové album

Desáté výročí oslaví folková kapela Děvčice křtem nového alba, které nese titul Děvčice 10 let. Slavnostní křest...

20. 11. 2015
Večerníčkovi zahraje Slovácký orchestr

Uherské Hradiště

Večerníčkovi zahraje Slovácký orchestr

Malí i velcí milovníci večerníčkovských melodií mohou strávit pohádkové nedělní odpoledne 22. listopadu od 15.00 v kině...

20. 11. 2015
Herci zazpívají šansony o lásce

Uherské Hradiště

Herci zazpívají šansony o lásce

Slovácké divadlo přichystalo další novinku. Pro milovníky šansonů a básní připravil herec divadla David Macháček svůj autorský...

20. 11. 2015
TOPlist