FacebookYoutubeInstagram

Zkusmeto

Uherský Brod Kultura 28. 6. 2009
Zkusmeto

Dílo Dagmar Kubišové.

Muzeum J. A. Komenského zve na výstavu tří mladých výtvarnic Marie Ušiakové, Jany Slintákové a Dagmar Kubišové nazvanou Zkusmeto. Velkoformátové malby a pastely i haptické objekty na vernisáži v pátek 3. července v 17.00 v muzeu úvodním slovem představí Petr Slinták. V kulturním programu se představí volné sdružení hudebníků Alexander Hemala.

Na výstavě Zkusmeto jde o práce různého charakteru, v nichž autorky přistupují ke ztvárnění svých představ z několika hledisek - skrze smyslové vnímání prostřednictvím hmatu, zachycení subjektivní vize člověka jako krajiny a skrze spontánní vypořádání se s barvou na obrazové ploše. Velkoformátové malby a pastely, stejně tak jako haptické objekty jsou propojeny hlubšími vazbami v procesu syntézy vlastní osobnosti s okolním světem.

Na vernisáži vystoupí také volné sdružení hudebníků Alexander Hemala, které existuje od roku 2000. Stěžejní myšlenkou v současné době jednočlenného projektu je hledání výrazu a sdělení přes zvukovou atmosféru. Hudba je postmoderní kombinací elektroniky a akustických zvuků v čisté podobě nebo doprovázena efektováním.

Ve velkém výstavním sále muzea výstava potrvá do 16. srpna 2009.

Autor: ALEŠ KAPSA

Vaše názory

V.V. Fest - benefice a vzpomínka

Strání

V.V. Fest - benefice a vzpomínka

Tolik muzikantů na metr čtvereční nemá snad žádná jiná obec. Postupem doby se jednotliví hudebníci potkávají, míjejí...

28. 6. 2009
Dny lidí dobré vůle

Dny lidí dobré vůle

Sobota 4. července 2009 Bude zajištěna autobusová kyvadlová doprava obousměrně z Uherského Hradiště na Velehrad, obousměrně ze...

28. 6. 2009
Beseda u Bigbítu - festival z jiného světa

Tasov

Beseda u Bigbítu - festival z jiného světa

Pohoda, radost a setkávání, to jsou základní znaky festivalu Beseda u Bigbítu, který se s podtitulem Kultura...

28. 6. 2009
Jožka Černý s Buchlovjany

Buchlovice

Jožka Černý s Buchlovjany

Přátelé a milovníci dechovky vždy netrpělivě vyhlížejí sváteční červencové pondělí, kdy se koná koncertní odpoledne s názvem...

28. 6. 2009
TOPlist