FacebookYoutubeInstagram

Zvídálek vám povypráví modrobílou pohádku

Uherské Hradiště Kultura 16. 1. 2020
Zvídálek vám povypráví modrobílou pohádku
Foto: pri
Inzerce

Rodinný program Zvídálkové, vzhůru do muzea! na prahu páté sezóny

Pohádka o modré a bílé čeká na malé nedočkavce už tuto neděli v podání skřítka Zvídálka, který malé návštěvníky už pět let baví ve Slováckém muzeu.

Tentokrát se rozverný skřítek zaměří na poetickou výstavu Modrobílý svět, která představuje modrotiskovou tvorbu Antonie Dostálkové. Jednoduchou formou se děti seznámí s výrobou modrotisku a čeká je vždy i malé dobrodružství s pohádkovým koncem. „Po krátkém povídání budou mít děti příležitost připravit si každý svůj kousek opravdového modrotisku, a to přímo pod vedením autorky výstavy Antonie Dostálkové,“ prozradila programová pracovnice Petra Tománková k náplni programu a doplnila, že vyzvednout si svá minidílka po finálním procesu v tiskařské dílně ve Strážnici mohou během února.
I další stanoviště se budou točit kolem modré a bílé barvy. „Budeme tvořit pohádkové stromy a víly, vyzkoušíme si potisknout plochu razítky, podobně jako to bývá při výrobě látek, a vytvoříme si tak modrotiskové zvířátko na kolíčku,“ dodala Tománková. Na památku si děti odnesou společnou rodinnou fotografií.
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti i letošní rok bude pokračovat v nedělních programech pro rodiny s dětmi. Letošní první díl Zvídálkové, vzhůru do muzea! se uskuteční v neděli 19. ledna v hlavní budově Slováckého muzea v tradičním čase od 13.00 do 17.00.

Děti si během zvídálkovských odpolední z muzea odnesly kromě zážitků i mnoho vědomostí. „Během předešlých let se dozvěděly, jak se řídí RC modely, proč slavíme Velikonoce, Vánoce, fašank, kdy se sadí brambory nebo sklízí obilí, poznaly svět archeologa, restauratéra, malíře, navštívily Památník Velké Moravy i Galerii Slováckého muzea,“ vypočítává Pavel Princ, tiskový mluvčí muzea.

Kromě zvídavých otázek po výukovém bloku vybraných témat si děti užily spoustu zábavy v dovednostních aktivitách a vytvořily nejeden výrobek v připravených dílničkách.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Na Českého lva byl nominován plakát Davka Zezuly!

Slovácko

Na Českého lva byl nominován plakát Davka Zezuly!

Plakát filmového trháku Vlastníci, pochází z autorské dílny Davida Zezuly, absolventa uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti, VŠUP...

15. 1. 2020
Deathmetalisté, pátek na Míru si zaškrtněte černě!

Uherské Hradiště

Deathmetalisté, pátek na Míru si zaškrtněte černě!

V pátek se klub Mír otřese v základech pod taktovkou uherskoostrožských deathmetalistů Cranial Carnage, kteří se rozhodli...

15. 1. 2020
Vydejte se na pochod okolo Břestecké skaly

Břestek

Vydejte se na pochod okolo Břestecké skaly

Putování okolím Břestecké skaly je oblíbený pochod, na kterém si během zimního lenošení můžete protáhnout kosti. Letos...

15. 1. 2020
Divadelní pátek s Biomatkou

Vésky

Divadelní pátek s Biomatkou

Věčně vyprodané ochotnické představení Biomatka aneb Běž do řiti s kus-kusem divadelního spolku Pod lampú Bánov se...

14. 1. 2020
TOPlist