FacebookYoutubeInstagram

Blažíček šel na kobereček

Staré Město Motorsport 6. 6. 2017
Blažíček šel na kobereček
Foto: sal

Motokárového závodníka jury připravila o stříbro

Čtrnáctiletý motokárový závodník František Blažíček ze Starého Města, kterému v probíhající sezoně seriálu mistrovství republiky patří čtvrté místo, má za sebou další závod. Ve Vysokém Mýtě sice jezdil nejrychlejší kola, ale nakonec byl jury diskvalifikován.

První závodní jízda byla ovlivněna špatným odstartováním, kdy se pravá strana závodního pole rozjela dříve, než měla. „Trochu mě to zpomalilo, a tak jsem se ocitl v první zatáčce až na desátém místě, ale zabojoval jsem a druhým nejrychlejším časem jsem projel cílem čtvrtý. Druhá jízda už byla podle představ,“ doplňuje Blažíček, který zajel nejrychlejší čas a po tvrdých bojích v zatáčkách dojel na druhém místě.

Vše podstatné se odehrálo až ve třetí jízdě, kterou opět Blažíček odstartoval na výbornou, jenomže asi v půlce závodu došlo na špici závodu ke strkanici, za kterou později sportovní komisaři jako viníka určili Blažíčka. A přitom se po kolizi ze špice závodního pole propadl až do půlky, aby vzápětí jezdil jedno nejrychlejší kolo za druhým a do poslední zatáčky závodu už jel na druhé místě. „Ale nic mně to nebylo platné. Po závodě jsem byl na koberečku u ředitelství závodu, které mi oznámilo, že moje jízda byla příliš agresivní, a proto mě diskvalifikovali,“ pokrčil rameny mladý závodník, kterého tak pouze těšilo, že v závodě pravidelně zajížděl nejrychlejší kola.

Autor: sal

Vaše názory

Kalina řádil v Hořicích

Staré Město

Kalina řádil v Hořicích

Motocyklový závodník Karel Kalina ze Starého Města má na začátku sezony formu jako hrom. Po druhém místě...

30. 5. 2017
Parádní jízda Karla Kaliny

Staré Město

Parádní jízda Karla Kaliny

Jubilejní 15. ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře je již minulostí. Silniční závod historických motocyklů, jízda...

11. 5. 2017
O víkendu na Slovácký okruh. Naposledy?

Staré Město

O víkendu na Slovácký okruh. Naposledy?

Už po patnácté zvedne o víkendu oponu největší motoristický svátek v regionu. Slovácký okruh O cenu Bohumila...

5. 5. 2017
Start zvládl nejlépe Měšťánek

Březolupy

Start zvládl nejlépe Měšťánek

Osmý ročník stále populárnějšího Slováckého poháru v motokrosu zvedl oponu v Březolupech, kde se na start postavilo...

19. 4. 2017
TOPlist