FacebookYoutubeInstagram

Březolupští plochodrážníci měli kliku a slaví stříbro

Březolupy Motorsport 3. 9. 2013
Březolupští plochodrážníci měli kliku a slaví stříbro

ilustrační foto

Foto: sal

O malý zázrak se postarali plošináři Autoklubu Březolupy, kteří v závěrečném podniku první ligy vybojovali už téměř ztracený titul vicemistra. O zisk stříbrné medaile se postarala sestava, která před rokem slavila zisk trofeje! V prvoligové derniéře nestačila jen na suverénní domácí pražskou Markétu.

Březolupští přitom měli velkou kliku.

Matematika byla krutá. I kdyby se svěřenci Jaroslava Gavendy blýskli supervýkonem, stříbro jim zajistí pouze totální kolaps Mšena, které drželo druhou příčku s dvoubodovým náskokem. „Když jsem viděl soupisky soupeřů, kteří nastoupili v nejsilnější sestavě, už jsem se smiřoval s bronzem,“ přiznal Josef Mizera, sekretář březolupského klubu.

Jenže loni zlaté kvarteto Martin Gavenda, Martin Málek, Roman Čejka, Michal Dudek se pralo jak lev a nakonec dosáhlo na titul vicemistra. I když s notnou dávkou štěstí. O druhém místě a postupu do finálové rozjížďky totiž rozhodly při rovnosti bodů s Pardubicemi až pomocná kritéria. „I vzájemné duely byly fifty fifty, takže nakonec nás poslal do finále větší počet prvních míst,“ usmívá se Mizera. „Kdyby však v jedné rozjížďce nebyl vyloučený Gavenda z prvního místa kvůli spornému zavinění pádu, postoupili jsme do finále bez nervů,“ dodala duše březolupské ploché dráhy. O největší senzaci se však nakonec postaralo Mšeno, které skončilo až na chvostu startovního pole.

Do finále kouč Gavenda poslal syna Martina a Michala Dudka, kteří dojeli v závěsu za vítězným domácím Zdeňkem Holubem. „Už bylo jasné, že o druhé místo v konečném účtování nepřijdeme, takže kluci jeli závod v mírné euforii. Druhé místo je vzhledem k průběhu sezony, kdy jsme dojeli i dvakrát úplně poslední, doslova bomba,“ neskrýval radost Mizera.

Zrcadlo výsledků: 1. Markéta Praha 31, 2. Březolupy 26 (Dudek 10, Gavenda 7, Málek 5, Čejka 4), 3. Pardubice 23, 4. Mšeno 22.

Konečné pořadí I. ligy

1. Pardubice    4    1    3    0    239    25

2. Březolupy    2    2    2    2    197    20

3. Mšeno    1    4    1    2    191    20

4. Praha    1    1    2    4    186    15

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Slovácký ovál: Martin Gavenda obhajuje titul vicemistra

Březolupy

Slovácký ovál: Martin Gavenda obhajuje titul vicemistra

Plochodrážní jezdec Martin Gavenda se před rokem ziskem titulu vicemistra republiky v závodě dvojic postaral o historický...

31. 8. 2013
Málek vyměnil stroj a sen se rozplynul

Březolupy

Málek vyměnil stroj a sen se rozplynul

Sen o obhajobě titulu se rozplynul. Plochodrážní jezdci Autoklubu Březolupy opouštějí prvoligový trůn. Jejich šance se rozplynula...

20. 8. 2013
Martinové o Zlatou přilbu

Březolupy

Martinové o Zlatou přilbu

Plošináři Martin Málek a Martin Gavenda z Autoklubu Březolupy se postaví na start jubilejního 50. ročníku Zlaté...

17. 8. 2013
Vítězství oslavil skokem do bazénu

Staré Město

Vítězství oslavil skokem do bazénu

Ani čtyřicetistupňové vedro nebylo překážkou pro motokárového jezdce Františka Blažíčka, který si na závodech v rakouském Brucku...

10. 8. 2013
TOPlist