FacebookYoutubeInstagram

Burácející motory po roce opět ovládnou Staré Město

Staré Město Motorsport 5. 5. 2016
Burácející motory po roce opět ovládnou Staré Město

Druhý květnový víkend už tradičně patří motocyklovým fanouškům. V ulicích Starého Města se pojede 14. ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře. Tak jako v předchozích letech, i letos se diváci mohou těšit na zajímavé souboje v jednotlivých kategoriích.

Oproti letům minulým se mírně změnil profil závodů. Souboje ve třídě Klasik se pojedou jako Přebor ČR a místo jednoho závodu v seriálu mistrovství ČR se pojedou hned čtyři. Kromě tradičního Supermono budou jezdci bojovat o body v seriálu MČR kategorii Twin, 125 GP a 125 SP.

„Změna závody ve Starém Městě ještě více zatraktivní. Jinak je program podobný jako v letech minulých. Aktuálně máme kolem 250 přihlášených motocyklů,“ uvedl Libor Karásek, předseda Motosport klubu Staré Město.

Záštitu nad 14. ročníkem převzal senátor Ivo Valenta a krajský radní pro školství a sport Petr Navrátil.

„Stejně jako v loňském roce jsem také letos rád převzal osobní záštitu nad oblíbenou motocyklovou soutěží Slovácký okruh 2016. Osobně se sice této zálibě nevěnuji, nicméně velkým fanouškem motorek je můj bratr i řada přátel, takže dobře vím, že motorkářství dokáže mnoha lidem skutečně učarovat. I letos přeji Slováckému okruhu především spousty spokojených fanoušků, skvělou atmosféru a především, aby všichni soutěžící ve zdraví dojeli do cíle,“ popřál Ivo Valenta všem jezdcům odmávnutí šachovnicovým praporem v cíli.

I přesto, že se jedná o čtrnáctý ročník, ulicemi Starého Města pojede závod teprve potřinácté. První ročník se v roce 2004 konal na letišti v Kunovicích.

„Za tu dobu se ze závodů stala pěkná tradice, proto věřím, že i letos přijdou diváci v co největším počtu a prožijí krásný motocyklový den. Jezdcům pak přeji, aby vše proběhlo podle regulí a nikomu se nic nestalo,“ zve všechny do Starého Města starosta Josef Bazala. Na závodní trati se i letos objeví domácí jezdci v čele s Milanem Šobáněm, Karlem Kalinou, Karlem Matušem juniorem či Michalem Šlezarem. „Mě osobně diváci v sajdě neuvidí. Letos mám na starosti organizační záležitosti, tak se jim chci věnovat naplno,“ dodal Libor Karásek, který se do sajdy opět vrátí, ale až na závody mimo domácí okruh.

V sobotu 7. května jsou na programu od 9 hodin tréninky, v neděli 8. května pak hlavní závod. Start první kategorie je naplánován na 9.40. 

Autor: sal

Vaše názory

Mistrovský hattrick Kadlečíka

Zlámanec

Mistrovský hattrick Kadlečíka

Jedenáctiletý autokrosový závodník Martin Kadlečík ze Zlámance je k neporažení. Velký talent automobilového sportu získal třetí domácí...

25. 12. 2015
Prakšické stráně svědčily nejvíce Boršickým

Prakšice

Prakšické stráně svědčily nejvíce Boršickým

Stovka jezdců bojovala na motokrosové trati v Prakšických stráních o další body do Slováckého poháru, u jehož...

29. 10. 2015
Holub šampionem, Mikel pátý

Březolupy

Holub šampionem, Mikel pátý

Kdo přišel, nelitoval. Plochodrážní ovál v Březolupech byl svědkem dramatické bitvy o titul juniorského mistra republiky, který...

10. 10. 2015
Michal Šlezar útočí na titul

Staré Město

Michal Šlezar útočí na titul

Parádně rozjetou sezonu v seriálu mistrovství ČR pod hlavičkou Českomoravská asociace motoristického sportu (CAMS) má staroměstský závodník...

21. 8. 2015
TOPlist