FacebookYoutubeInstagram

Gavenda doma neoslnil, zůstal za branami finále

Březolupy Motorsport 26. 7. 2017
Gavenda doma neoslnil, zůstal za branami finále
Foto: sal

Martinu Málkovi a Patriku Mikelovi vystavilo stopku zranění

Plochodrážní jezdec Martin Gavenda stále hledá ztracenou formu. V pátém pokračování Českého poháru na domácím plochodrážním oválu v Březolupech totiž obsadil až páté místo, když jej od postupu do finále A dělil jediný bod. Na Slovácku se přitom nepředstavila kompletní česká špička.

Gavenda byl jediným želízkem pořádajícího AK Březolupy. Patrik Mikel i Martin Málek totiž mají zdravotní patálie. „Patrik si po pádu při rozjezdu o druhé místo s Ondřejem Smetanou před týdnem v Liberci zlomil kůstku v rameni, v depu se tak objevil s pravačkou v zafixované poloze. A Martinovi dělají společnost francouzské hole, má natažené vazy v koleni, na motorku si nesedne asi měsíc,“ vysvětlil domácí absence Josef Mizera, jednatel březolupského klubu. „Je tam jen menší prasklinka,“ upřesnil Patrik Mikel, který má od úterý pravačku na pásce.

Gavenda tak zůstal sám jak voják v poli… V třináctičlenné konkurenci však určitě nebyl bez šanci na stupně vítězů, zvlášť na oválu, který zná jako vlastní boty. „Martin se bohužel už třetím rokem hledá, nesplnil očekávání. Určitě měl na bednu, možná i na vítězství. Asi už je to o hlavě,“ posteskl si Mizera. Gavendovi chyběl bodík, aby pronikl mezi čtyři nejlepší a jel finále A. O místo v něm se připravil ve třetí rozjížďce, ve které dojel poslední. Slabou náplastí tak pro něj bylo vítězství ve finále B a konečné páté místo. „Ale jinak se závody určitě líbily, byly dramatické až do konce. Z vítězství se nakonec radoval Ondřej Smetana z pražské Markéty před plzeňským Zdeňkem Simotou a týmovým parťákem Zdeňkem Holubem,“ prozradil Mizera.

Závěrečný podnik Českého přeboru se jede v Plzni, nejlepší osmička si zajistí postup na mistrovství republiky jednotlivců, které v říjnu hostí Březolupy. Domácí plochodrážníci tak mají start jistý.

Autor: ceh

Vaše názory

Blažíček šel na kobereček

Staré Město

Blažíček šel na kobereček

Čtrnáctiletý motokárový závodník František Blažíček ze Starého Města, kterému v probíhající sezoně seriálu mistrovství republiky patří čtvrté...

6. 6. 2017
Kalina řádil v Hořicích

Staré Město

Kalina řádil v Hořicích

Motocyklový závodník Karel Kalina ze Starého Města má na začátku sezony formu jako hrom. Po druhém místě...

30. 5. 2017
Parádní jízda Karla Kaliny

Staré Město

Parádní jízda Karla Kaliny

Jubilejní 15. ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře je již minulostí. Silniční závod historických motocyklů, jízda...

11. 5. 2017
O víkendu na Slovácký okruh. Naposledy?

Staré Město

O víkendu na Slovácký okruh. Naposledy?

Už po patnácté zvedne o víkendu oponu největší motoristický svátek v regionu. Slovácký okruh O cenu Bohumila...

5. 5. 2017
TOPlist