FacebookYoutubeInstagram

Gavenda neobhájil, útěchou bronz Málka

Březolupy Motorsport 7. 9. 2013
Gavenda neobhájil, útěchou bronz Málka
Foto: sal

Plochodrážní jezdec Martin Gavenda titul vicemistra republiky neobhájil. V jubilejním 10. ročníku Slováckého oválu, který byl zároveň finálovým podnikem šampionátu dvojic, zůstal v poli poražených. Bronz získal jeho březolupský parťák Martin Málek, který však v sobotu hájil barvy Slaného. Z vítězství se po protestech radovali borci ZP Pardubice.

O titul se v Březolupech pralo deset dvojic, které los rozdělil do dvou skupin. Gavenda, který se loni ziskem stříbra postaral o historický úspěch klubu, se na start postavil s Polákem Jakubem Jamrogem a věřil v postup ze skupiny. Jenže jejich plány naboural Gavendův pád ve druhé rozjížďce. „Martin předjížděl Milíka, jel hodně na těsno a v zápalu boje souboj neustál. Naštěstí odešel po svých, je jen trochu potlučený,“ uvedl Josef Mizera, sekretář březolupského Autoklubu. Domácí nakonec skončili třetí ve skupině, když na postupové místo ztratili pouhé dva  body. „Je to zklamání, na domácí dráze jsme určitě čekali víc,“ posteskl si Mizera.

Náladu mu částečně spravil Martin Málek, který společně s Polákem Grzegorzem Walaskem v barvách Slaného vybojoval bronz. „Škoda že oba zaspali na startu semifinálové jízdy. Jinak jeli finále. Martin se sice všemožně snažil dostat před pardubické duo Milík, Stichauer, ale už to nešlo,“ podotkl Mizera. Malé finále už ale Málek s Walaskem suverénně ovládli.

Titul nakonec získali Pardubičtí, byť finále s pražským Olympem prohráli. Východočeši totiž úspěšně protestovali proti jezdecké chybě Josefa France. „Při podjíždění Milíka vyjel oběma koly až na trávník, což je proti pravidlům. Rozhodčí si prohlédl stále ještě patrnou stopu od motocyklu a po zhlédnutí digitálních snímků od přítomného fotografa France vyloučil,“ vysvětlil Mizera.

Autor: ceh

Vaše názory

Březolupští plochodrážníci měli kliku a slaví stříbro

Březolupy

Březolupští plochodrážníci měli kliku a slaví stříbro

O malý zázrak se postarali plošináři Autoklubu Březolupy, kteří v závěrečném podniku první ligy vybojovali už téměř...

3. 9. 2013
Slovácký ovál: Martin Gavenda obhajuje titul vicemistra

Březolupy

Slovácký ovál: Martin Gavenda obhajuje titul vicemistra

Plochodrážní jezdec Martin Gavenda se před rokem ziskem titulu vicemistra republiky v závodě dvojic postaral o historický...

31. 8. 2013
Málek vyměnil stroj a sen se rozplynul

Březolupy

Málek vyměnil stroj a sen se rozplynul

Sen o obhajobě titulu se rozplynul. Plochodrážní jezdci Autoklubu Březolupy opouštějí prvoligový trůn. Jejich šance se rozplynula...

20. 8. 2013
Martinové o Zlatou přilbu

Březolupy

Martinové o Zlatou přilbu

Plošináři Martin Málek a Martin Gavenda z Autoklubu Březolupy se postaví na start jubilejního 50. ročníku Zlaté...

17. 8. 2013
TOPlist