FacebookYoutubeInstagram

Holásek si mazácky dojel pro zlatý věnec

Uherské Hradiště Motorsport 12. 7. 2014
Holásek si mazácky dojel pro zlatý věnec

Pátý ročník Kopčianského motookruhu, který se započítával do mistrovství a přeboru České republiky na přírodních okruzích pod hlavičkou České asociace motoristického sportu, se jezdcům ze slováckého Motosport klubu vydařil. Ze Slovenska si přivezli čtyři medailová umístění (1-1-2).

Zlatý věnec vybojoval nestárnoucí Václav Holásek, který v kategorii Klasik 175 bojoval o první místo se slavičínským Jaroslavem Holbou. Na trati si počínal jako starý mazák. „Soupeřům jsem ukázal záda až v předposledním kole a pak si vítězství pohlídal,“ usmívá se spokojený Holásek.

Michal Šlezar (na snímku) startoval hned v několika kategoriích. Ve třídě 125 SP dojel na stroji Aprilia RS 125 druhý, ale sáhl si skoro na dno svých sil. „Špatně jsem odstartoval a dlouho jsem se pohyboval kolem osmého místa. Ale postupně jsem se dral dopředu a do cíle dojel padesát metrů za vítězným Sedlem,“ líčil náročný závod Šlezar. Osmnáctý byl v cíli Radek Koňařík a o dvě příčky zpět Jan Pospíšil. Šlezar se pak ještě postavil na start kategorie 400 SSP, kde na Kawasaki obsadil třetí místo.

Smůla potkala Jana Pospíšila ve třídě 125 GP. Dvě kola před koncem závodu figuroval na druhé pozici, jenže jeho medailové ambice zhatila technická závada... „Ulomila se mi stupačka,“ posteskl si.

Divácky atraktivní kategorie Supermono přinesla opět několik zajímavých soubojů. Důvod k radosti měl Karel Kalina, který na svém Katyamu projel cílem jako třetí. Šestý skončil Karel Matůš na KTM. Jeho bratr Pavel byl v kategorii TWIN na novém stroji Kawasaki dvanáctý.

Jezdci Motosport klubu absolvovali i známý závod 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích. Michal Šlezar skončil ve třídě 125 SP čtvrtý, Jan Pospíšil patnáctý a Radek Koňařík sedmadvacátý. Pro třetí místo si dojel v Supermono Karel Kalina, ve 250 GP byl o stupínek lepší Pavel Navrátil a ve 125 SP Pospíšil šestý. 

Autor: sal

Vaše názory

O vítězství rozhodla poslední zatáčka, kaňkou zranění Bartze

Březolupy

O vítězství rozhodla poslední zatáčka, kaňkou zranění Bartze

Plochodrážní jezdci AK Březolupy o „pneumatiku“ vyhráli premiéru české první ligy na území Německa. Trojlístek Ronny Weise,...

9. 7. 2014
Risk se vyplatil, skončil třetí

Staré Město

Risk se vyplatil, skončil třetí

Jedenáctiletý motokárový závodník František Blažíček ze Starého Města se blýskl třetím místem na závodech Národního poháru při...

5. 7. 2014
Málek se cítil jako sám voják v poli

Březolupy

Málek se cítil jako sám voják v poli

Plochodrážní jezdci AK Březolupy na domácí vítězné vystoupení nenavázali. V pátém kole první ligy na pražské Markétě...

2. 7. 2014
Drama rozhodl Málek

Březolupy

Drama rozhodl Málek

Bitvu jako řemen se šťastným koncem pro domácí nabídl čtvrtý podnik první ligy plošinářů v Březolupech. Svěřenci...

25. 6. 2014
TOPlist