FacebookYoutubeInstagram

Kadlečík je talentem roku!

Zlámanec Motorsport 28. 12. 2013
Kadlečík je talentem roku!

Bravo! Devítiletý autokrosař Martin Kadlečík ze Zlámance stále drtí soupeře jako parní válec a naprosto po zásluze získal do své sbírky titul mistra republiky ve třídě D3 RB125. Jezdec týmu SAS Barum Rally Zlín navíc potvrdil nadvládu i v Poháru sponzorů Racer buggy.

Cenné trofeje žák čtvrté třídy bílovické základní školy převzal na slavnostním vyhlašování mistrů automobilového sportu F.A.S. v Praze, kde jej čekalo ještě jedno překvapení. „Martin byl vyhlášen talentem roku, za což převzal Cenu viceprezidenta Autoklubu České republiky,“ říká dojatý Jaromír Kadlečík, táta a mechanik v jedné osobě.

Kadlečík do seriálu mistrovství republiky v autokrosu naskočil v šesti letech a už o rok později získal první titul šampiona. Rok 2013 byl však jeho zatím nejúspěšnějším, triumfoval totiž hned na dvou frontách. „V rámci republikového šampionátu a Poháru sponzorů odjel zhruba dvacet závodů, což obnáší asi patnáct víkendů od dubna do října,“ říká táta jednoho z největších talentů, který se mimo závodní sezonu věnuje tenisu. Hájí barvy TK Uh. Hradiště. 

Autor: ceh

Vaše názory

Boršičtí motokrosaři se loučili sedmým místem

Boršice

Boršičtí motokrosaři se loučili sedmým místem

Slovácký pohár v motokrosu dopsal poslední kapitolu v Boršicích. Na trati v opuštěné pískovně se už ale...

10. 11. 2013
Šlezar slaví mistrovský titul

Uherské Hradiště

Šlezar slaví mistrovský titul

Parádní tečku za letošní motoristickou sezonou udělali jezdci Motosport­klubu Uh. Hradiště. V posledním závodě v Dymokurech u...

8. 10. 2013
Sedmatřicítka už závodí v nebi

Staré Město

Sedmatřicítka už závodí v nebi

Závodní motorka byla jeho život. Za jejími řidítky strávil Milan Šobáň 59 sezon. Další už ale nepřidá....

16. 9. 2013
Martin Málek neudržel nervy

Březolupy

Martin Málek neudržel nervy

Ani dvojí zastoupení ve finále jubilejního 50. ročníku Zlaté přilby SNP ve slovenské Žarnovici nepřineslo březolupským plochodrážníkům...

11. 9. 2013
TOPlist