FacebookYoutubeInstagram

Kalina řádil v Hořicích

Staré Město Motorsport 30. 5. 2017
Kalina řádil v Hořicích
Foto: sal

Motocyklový závodník Karel Kalina ze Starého Města má na začátku sezony formu jako hrom. Po druhém místě v seriálu MČR Supermono na domácím okruhu dojel na závodech 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích na třetím místě, když poprvé v kariéře porazil i největšího konkurenta v boji o mistrovský titul Libora Kamenického.

„Byla to opravdu parádní jízda, která ale nezačala optimálně. Startoval jsem až ze šestého místa, ale hned po startu jsem předjel dva soupeře a pak se v trojici závodníků přetahoval o umístění. V čele jezdil irský jezdec, který závodil sám se sebou. Nakonec jsem dojel třetí, ale do mistrovství republiky se mi bude počítat druhé místo,“ říká spokojený závodník Karel Kalina. Po dvou závodech ztrácí na čelo pouze bod. „Každý závod už bude opravdu velká bitva. Libor Kamenický motoristickou kůži určitě neprodá lacino a titul bude chtít obhájit. Ale může se stát cokoliv,“ věří v další úspěch Kalina, který obhajuje stříbrnou medaili.

V Hořicích se představil i Karel Matuš mladší, který ve třídě 250 CRR dojel druhý za novozélandským jezdcem. Radek Koňařík pak ve třídě 125 SP dojel po lehkém pádu na 28. místě a ve třídě 125 GP na 8. místě.

Autor: sal

Vaše názory

Parádní jízda Karla Kaliny

Staré Město

Parádní jízda Karla Kaliny

Jubilejní 15. ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře je již minulostí. Silniční závod historických motocyklů, jízda...

11. 5. 2017
O víkendu na Slovácký okruh. Naposledy?

Staré Město

O víkendu na Slovácký okruh. Naposledy?

Už po patnácté zvedne o víkendu oponu největší motoristický svátek v regionu. Slovácký okruh O cenu Bohumila...

5. 5. 2017
Start zvládl nejlépe Měšťánek

Březolupy

Start zvládl nejlépe Měšťánek

Osmý ročník stále populárnějšího Slováckého poháru v motokrosu zvedl oponu v Březolupech, kde se na start postavilo...

19. 4. 2017
Motorkáři sbírali tituly i na Slovensku

Staré Město

Motorkáři sbírali tituly i na Slovensku

Jezdci staroměstského Motosport klubu sbírají vavříny i za hranicemi. Konkrétně na Slovensku, kde se o víkendu vyhlašovaly...

12. 12. 2016
TOPlist