FacebookYoutubeInstagram

Krenkovi řádili, ale na čelo ztrácejí

Prakšice Motorsport 23. 5. 2018
Krenkovi řádili, ale na čelo ztrácejí
Foto: František Blaha

Seriál motokrosových závodů o Slovácký pohár pokračoval Memoriálem Davida Bujáčka v Prakšicích. Znalosti trati dokonale využili domácí jezdci, kteří opanovali čtyři ze šesti vypsaných kategorií. Dvojí vítězství slaví v Boršicích.

Triumfem Jakuba Krenka z pořádajícího klubu skončil závod strojů do 65 ccm. Jiří Krenek pro změnu ovládl kategorii Hobby. „I když vyhráli, seriál nevedou, drží shodně druhé místo. Jirka však na lídra Hobby Štěpána Kadlčíka z Boršic ztrácí jen bod,“ uvedl Jakub Sentl, jeden z organizátorů.

Krenkův kolega Radek Dalajka si podmanil nejobsazenější kategorii Open a třetím vítězstvím v řadě udělal další krůček k celkovému prvenství, o které se loni připravil absencí na posledních dvou závodech. Na záda mu však dýchá boršický tandem Tomáš Švirák, Petr Tvrdoň.

O vítězství v kategorii do 85 ccm se až do poslední zatáčky prali Vojtěchové - Švirák a Gregor. Cílem však nakonec projel jako první Švirák z Boršic, který tak vévodí i průběžnému pořadí, když na březolupského Gregora má k dobru 15 bodů.

Souboj veteránů nad 40 let vyzněl pro Patrika Kühna z Boršic, padesátníkům kraloval domácí Miroslav Horenský.

Zrcadlo výsledků, Prakšice - 65 ccm: 1. Jakub Krenek (Prakšice), 2. Václav Dohnálek (Březolupy), 3. Miroslav Holba (Prakšice), 85 ccm: 1. Vojtěch Švirák (Boršice), 2. Vojtěch Gregor, 3. Jaroslav Šatka (oba Březolupy), Hobby: 1. Jiří Krenek (Prakšice), Antonín Sedláček (Žlutava), 3. Štěpán Kadlčík (Boršice), Open: 1. Radek Dalajka (Prakšice), 2. Tomáš Švirák, 3. Kamil Ginter.

Veteráni 40+: 1. Patrik Kühn (všichni Boršice), 2. Martin Pančocha (Březolupy), 3. Stanislav Sedláček (Boršice), veteráni 50+: 1. Miroslav Horenský, 2. František Pavelčík, 3. Vladimír Buráň (všichni Prakšice).

Autor: ceh

Vaše názory

Stříbro Kaliny, bronz Matuše

Staré Město

Stříbro Kaliny, bronz Matuše

Dva závodníci vystoupali na stupně vítězů během 16. ročníku Slováckého okruhu O Cenu Bohumila Kováře. Nestárnoucí Karel...

9. 5. 2018
Šestnáctiny Slováckého okruhu

Staré Město

Šestnáctiny Slováckého okruhu

Na přírodním okruhu ve Starém Městě, který měří 4 200 metrů, zaburácejí o víkendu motorky. 16. ročník...

4. 5. 2018
O věnec Gavendu připravil pád, spraví si chuť na republice?

Březolupy

O věnec Gavendu připravil pád, spraví si chuť na republice?

Plochodrážní jezdec Martin Gavenda z AK Březolupy si sice v druhém podniku Přeboru ČR jednotlivců na domácím...

27. 4. 2018
Z tria zabojují jen dva, Patrik Mikel je zraněný

Březolupy

Z tria zabojují jen dva, Patrik Mikel je zraněný

Plochodrážní sezona zvedá oponu. Březolupy se v sobotu stanou dějištěm druhého podniku mistrovství republiky jednotlivců, ve kterém...

20. 4. 2018
TOPlist