FacebookYoutubeInstagram

Málek se cítil jako sám voják v poli

Březolupy Motorsport 2. 7. 2014
Málek se cítil jako sám voják v poli
Foto: sal

Plochodrážní jezdci AK Březolupy na domácí vítězné vystoupení nenavázali. V pátém kole první ligy na pražské Markétě obsadili až třetí příčku, když z úctyhodné vzdálenosti sledovali řádění domácího týmu. Absolutorium zaslouží pouze Martin Málek, který vybojoval 14 z 21 bodů!

„Třetí místo je zklamáním, bohužel závod vůbec nevyšel Martinu Gavendovi. Nezvládl jej psychicky,“ posteskl si Josef Mizera, jednatel březolupského klubu, který stejně jako na domácím oválu do boje nasadil kvarteto Martin Málek, Martin Gavenda, Ronny Weise a Patrik Mikel.

Umístění Březolup je závislé na výkonech tandemu Málek, Gavenda. Jenže v Praze jako by jezdil jen Málek. Jeho parťák nevyhrál jedinou rozjížďku a nakonec si připsal pouhé tři body. „Dvě nuly na kontě mě hodně štvou. Starty jsem měl vcelku dobré, ale při jízdě ztrácel. Čert ví proč,“ neskrýval rozladění Gavenda. Mizérii potvrdil i 24 hodin poté na extralize v dresu pražské Markéty, kdy získal ještě o bod méně... „Za očekáváním zatím zůstává i Weise, má na to, aby dělal pět až sedm bodů,“ poznamenal Mizera, který věří, že Němec ve službách slovácké vísky zazáří o víkendu na domácím oválu v Míšni. První bodík naopak ukořistil benjamínek březolupské sestavy šestnáctiletý Patrik Mikel.

Alespoň třetí místo tak Březolupským zachránil skvěle jezdící Málek. „Z výsledku týmu samozřejmě radost nemám, ale sám se sebou jsem spokojený. Jen škoda žolíka, kterého jsem nečekal a na poslední chvíli už nepřehodil kolo. Chtělo to těžší převod, protože dráha proschla,“ komentoval své vystoupení Málek.

Úřadující vicemistr z Březolup tak po neúplném pátém kole ztrácí na vedoucí Mšeno už čtyři body.

Zrcadlo výsledků, 5. kolo: 1. Markéta Praha 36, 2. Mšeno 28, 3. Březolupy 21 (Málek 14, Gavenda 3, Weise 3, Mikel 1), 4. ZP Pardubice 17.

1. Mšeno    2    1    0    1    111    12

2. Markéta Praha    1    1    0    1    87    8

3. Březolupy    1    0    2    0    71    8

4. Pardubice    0    1    1    2    89    7

5. Slaný    0    1    1    0    52    5

Autor: PETR ČECH
Inzerce

Vaše názory

Drama rozhodl Málek

Březolupy

Drama rozhodl Málek

Bitvu jako řemen se šťastným koncem pro domácí nabídl čtvrtý podnik první ligy plošinářů v Březolupech. Svěřenci...

25. 6. 2014
Málek a spol. jedou doma. Vyhrají?

Březolupy

Málek a spol. jedou doma. Vyhrají?

Prvoligoví plochodrážní jezdci AK Březolupy v sobotu na domácím oválu zaútočí na první vítězství sezony. Trenér Jaroslav...

20. 6. 2014
Zlato pro Matuše a Verbíka s Panáčkem

Staré Město

Zlato pro Matuše a Verbíka s Panáčkem

Silniční závod historických motocyklů Přeboru ČR třídy Klasik, JPHZM sidecarů, závod Mistrovství ČR Supermono a pohár přírodních...

8. 5. 2014
Životní jubileum oslaví Karel Kalina v sedle motorky

Staré Město

Životní jubileum oslaví Karel Kalina v sedle motorky

Už o víkendu zamíří do Starého Města stovky příznivců motocyklového sportu. Na zdejších silnicích se pojede dvanáctý...

2. 5. 2014
TOPlist