FacebookYoutubeInstagram

O věnec Gavendu připravil pád, spraví si chuť na republice?

Březolupy Motorsport 27. 4. 2018
O věnec Gavendu připravil pád, spraví si chuť na republice?
Foto: sal

Březolupský plošinář Martin Gavenda na věnec nedosáhl, triumfoval Zdeněk Simota

Plochodrážní jezdec Martin Gavenda z AK Březolupy si sice v druhém podniku Přeboru ČR jednotlivců na domácím oválu věnec na krk nepověsil, ale sedmým místem si zajistil postup na první finálový závod mistrovství republiky, které se jede 1. května na pražské Markétě.

„I když jsme tajně snili o bedně, sedmé místo nakonec bereme. Věnec totiž zase nevisel až tak vysoko. O dodatečnou rozjížďku o třetí místo Martina připravil pád,“ komentoval výkon jediného domácího borce Josef Mizera, předseda AK Březolupy.

Gavenda měl závod dobře rozjetý, po dvou jízdách měl pět bodů, ale ve třetí se poroučel k zemi. „Jezdil na druhém místě, ale zezadu se na něj tlačil Slovák Pacalaj, což neustál,“ popsal kolizi Mizera. I když pak domácí jezdec získal znovu pět bodů, pádem ztracené body mu v konečném účtování chyběly.

Avizovaný Martin Málek se nakonec na startu vůbec neobjevil. Dvaatřicetiletý borec dal přednost dlouhé ploché dráze na trávě. „Start dlouho zvažoval, ale jeho prioritou je dlouhá plochá dráha,“ vysvětlil Mizera. I když Málek při středeční premiéře Přeboru ČR v Pardubicích dojel druhý a získal 18 bodů, na republikový šampionát se 1. května nejspíš nepodívá. Body z Březolup mu chybí k přímému postupu, zatím je prvním náhradníkem.

To jeho parťák Gavenda si zajistil postup z pátého místa, na východě Čech si připsal 16 bodů za páté místo, v sobotu 12 za sedmé.

Přebor doprovázel šampionát do 125 ccm, ve kterém měli domácí dvě želízka.Lépe si vedl Štěpán Jurča, který dojel pátý. Kdyby jej ale v první jízdě nepostihl pád, je na „bedně“. František Hřib skončil devátý.

Zrcadlo výsledků, Březolupy - Přebor ČR: 1. Zdeněk Simota (Plzeň) 15, 2. Hynek Štichauer (Pardubice) 13, 3. Jan Kvěch (Praha) 12, … 7. Martin Gavenda (Březolupy) 10. Průběžné pořadí po 2 závodech: 1. Simota 47, 2. Štichauer 47, 3. Zdeněk Holub (Praha) 38,… 5. Gavenda 28,… 9. Martin Málek (Březolupy) 18.

Autor: ceh

Vaše názory

Z tria zabojují jen dva, Patrik Mikel je zraněný

Březolupy

Z tria zabojují jen dva, Patrik Mikel je zraněný

Plochodrážní sezona zvedá oponu. Březolupy se v sobotu stanou dějištěm druhého podniku mistrovství republiky jednotlivců, ve kterém...

20. 4. 2018
Enduro? Lepší je motokros

Březolupy

Enduro? Lepší je motokros

Stále populárnější Slovácký pohár v motokrosu odstartuje nový ročník 14. dubna závodem v Boršicích. Aby po zimě...

5. 4. 2018
Vládnou Holba a Gregor

Březolupy

Vládnou Holba a Gregor

Poslední, osmý, závod Slováckého poháru v motocrossu byl minulý týden kvůli nepřízni počasí odložen. Díky velkému úsilí...

12. 11. 2017
Zlatou tečku udělali na Slovensku

Staré Město

Zlatou tečku udělali na Slovensku

Jezdci Motosportklubu Staré Město ovládli mezinárodní mistrovství Slovenska silničních motocyklů do roku výroby 1978. U východních sousedů...

28. 10. 2017
TOPlist