FacebookYoutubeInstagram

Parádní jízda Karla Kaliny

Staré Město Motorsport 11. 5. 2017
Parádní jízda Karla Kaliny
Foto: sal

Jubilejní 15. ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře je již minulostí. Silniční závod historických motocyklů, jízda pravidelnosti sidecarů, závod mistrovství ČR supermono a TWIN, přeboru ČR třídy Klasik a dále Přeboru do 125 GP, 125 SP a 250 CRR. To vše bylo k vidění na silničním okruhu ve Starém Městě. V jedenácti vypsaných kategoriích bylo při technické přejímce převzato k závodu 166 startujících z Česka, Německa, Rakouska a Slovenska.

Parádní závod má za sebou staroměstský jezdec Karel Kalina, který v závodě mistrovství ČR Supermono sice startoval ze třetí pozice, ale hned po startu se propadl o příčku zpět. Díky parádní stíhací jízdě se nejprve propracoval na třetí a v posledním kole dokonce na druhé místo. „A to jsem nebyl úplně zdravotně v pořádku. Jsem nachlazený a špatně se mi dýchalo. Už jsem myslel, že ani do cíle nedojedu. Ale přece to doma nevzdám!“ nechal se slyšet krátce po vyhlášení ostřílený Karel Kalina. Na bednu se ještě probojoval i Radek Koňařík, který spolu s brněnským Miroslavem Medkem zvítězil v jízdě pravidelnosti sajdkárů. „Došlo i k několika lehkým pádům, které se obešly bez zranění i ošetření. Nedělní závod tak startoval dokončením tréninků supermon, když v závěru sobotního odpoledne zapršelo. Nejrychlejší čas 1, 44,220 min/kolo Slováckého okruhu zajel v kategorii TWIN  Martin Hulín. Z domácích jezdců tradičně nutno ocenit výkony Karla Kaliny, Karla a Pavla Matuše, Milana Šobáně, Michala Šlezara, Radka Koňaříka a dalších nejmenovaných jezdců domácího Moto sport klubu v AČR Staré Město,“ uvedl tajemník závodu Josef Mizera.

Zrcadlo výsledků domácích jezdců: 125 SP: 6. Michal Šlezar, 16. Radek Koňařík, TWIN: 14. Pavel Matuš, Sidecary: 7. Petr Verbík a Naďa Konvalinková, 8. Karel Matuš a Peter Demeradi, 15. Karel Rýdlo a Petr Strenzl, Klasik do 175 ccm. 6. Milan Šobáň, 250 CRR: 6. Pavel Matuš.

Autor: sal, jm

Vaše názory

O víkendu na Slovácký okruh. Naposledy?

Staré Město

O víkendu na Slovácký okruh. Naposledy?

Už po patnácté zvedne o víkendu oponu největší motoristický svátek v regionu. Slovácký okruh O cenu Bohumila...

5. 5. 2017
Start zvládl nejlépe Měšťánek

Březolupy

Start zvládl nejlépe Měšťánek

Osmý ročník stále populárnějšího Slováckého poháru v motokrosu zvedl oponu v Březolupech, kde se na start postavilo...

19. 4. 2017
Motorkáři sbírali tituly i na Slovensku

Staré Město

Motorkáři sbírali tituly i na Slovensku

Jezdci staroměstského Motosport klubu sbírají vavříny i za hranicemi. Konkrétně na Slovensku, kde se o víkendu vyhlašovaly...

12. 12. 2016
Slovácký pohár ukořistil březolupský Huťka

Pašovice

Slovácký pohár ukořistil březolupský Huťka

Čtvrtý ročník Slováckého poháru v motokrosu zná šampiony. Tradiční vyhlašování nejlepších závodníků uplynulé sezony spojené s předáváním...

2. 12. 2016
TOPlist