FacebookYoutubeInstagram

Prakšický Jakub Křenek stále vítězí

Prakšice Motorsport 24. 9. 2019
Prakšický Jakub Křenek stále vítězí
Foto: František Blaha
Inzerce

Už pátým závodem pokračoval Slovácký pohár v motokrosu v Prakšicích, kde se osmidílný seriál přehoupl do své druhé poloviny. Na oblíbené trati potvrdili formu průběžní lídři všech šesti kategorií, kteří si dojeli pro vítěznou trofej. Nechyběl mezi nimi ani domácí Jakub Křenek, dosavadní král kategorie do 65 ccm.

„Jakub zná trať jako vlastní boty, čehož dokonale využil. Hned na začátku se dostal na první místo a už před sebe nikoho nepustil,“ uvedl Kamil Horenský, jeden z organizátorů. Podobný scénář zatím nabízí i kategorie do 85 ccm, kde pevnou rukou vládne březolupský Jaroslav Šatka. Jemu však šlapou na paty Tobiáš Missbach z Boršic a Jakub Zábojník z Březolup.

Kategorii Open vyhrál Tomáš Švirák z Boršic, v průběžném pořadí mu ale dýchá na záda prakšický Radek Dalajka. Třetí místo drží Roman Hastík ze Žlutavy. Boršický Vojtěch Švirák opanoval kategorii Hobby a upevnil si vedoucí postavení v seriálu, před druhým Vojtěchem Gregorem z Březolup už má náskok 36 bodů. Třetí je Matěj Gejdoš z Boršic. A ve stejném pořadí se poskládali na stupně vítězů v prakšickém závodě.

Kategorii Veterán 40+ si podmanili Boršičtí, kteří figurují na prvních třech místech v pořadí Petr Tvrdoň, Radek Valčík, Patrik Kühn. Kategorii Veterán 50+ s těsným náskokem jednoho bodu vede Josef David z Prakšic před pronásledovateli z Březolup Lubošem Pospíšelem a Klementem Jurčou.

Seriál pokračuje v sobotu 5. října v Březolupech, dalšími zastávkami jsou Žlutava a Boršice. 

Autor: sal

Vaše názory

Šobáň je vicemistrem

Slovácko

Šobáň je vicemistrem

Motocykloví závodníci ze Starého Města zazářili na posledním závodě série mistrovství republiky Tourist Trophy pod hlavičkou organizace...

10. 9. 2019
Nepomuk Holásek vyhrál už pojedenácté

Zlechov

Nepomuk Holásek vyhrál už pojedenácté

Nestárnoucí motocyklový závodník Václav Holásek ze Zlechova opět vyrazil na tradiční Nepomucký trojúhelník. Na západě Čech se...

26. 8. 2019
Pod hradem kraloval Milan Šobáň

Staré Město

Pod hradem kraloval Milan Šobáň

Motocyklový závodník Milan Šobáň ze Starého Města potvrdil, že na Slovensku závodí rád. V Trenčíně totiž vyhrál...

24. 6. 2019
Tisícovky míří na okruh

Staré Město

Tisícovky míří na okruh

Začátek května znamená pro milovníky motocyklových závodů jediné, a to, že ve Starém Městě odstartuje již 17....

3. 5. 2019
TOPlist