FacebookYoutubeInstagram

Risk se vyplatil, skončil třetí

Staré Město Motorsport 5. 7. 2014
Risk se vyplatil, skončil třetí
Foto: www.easykart.cz

Jedenáctiletý motokárový závodník František Blažíček ze Starého Města se blýskl třetím místem na závodech Národního poháru při mistrovství republiky v kategorii Easykart 60. Třetí díl domácího šampionátu se jel v Písku - Hradišti.

Easykart 60 patří mezi dětské královské motokárové kategorie, což platilo i na jihu Čech. Na start se totiž postavilo 21 závodníků. A Blažíček už při prvním měřeném tréninku naznačil, že nemusí odjíždět s prázdnou.

O postavení na startu superfinále rozhoduje počet trestných bodů nasbíraných za umístění v kvalifikaci a obou finálových jízdách. „Kdo jich má nejméně, vyráží z pole position. Franta se zařadil do druhé řady. Když pak hned v prvním kole odstoupil pro technickou závadu největší favorit, strhl se mezi ostatními závodníky doslova boj o každý centimetr trati,“ uvedl František Blažíček starší, táta a trenér v jedné osobě.

Jelo se na deset kol a v polovině se jeho syn neustále pohyboval v čele závodního pole. „V samém závěru se mu podařil husarský kousek, když se těsně před cílem prosmýskl na třetí místo,“ pochválil Blažíček. V průběžném pořadí šampionátu figuruje talentovaný závodník na sedmé pozici. Další závod se jede začátkem srpna v Sosnové.

Autor: sal
Inzerce

Vaše názory

Málek se cítil jako sám voják v poli

Březolupy

Málek se cítil jako sám voják v poli

Plochodrážní jezdci AK Březolupy na domácí vítězné vystoupení nenavázali. V pátém kole první ligy na pražské Markétě...

2. 7. 2014
Drama rozhodl Málek

Březolupy

Drama rozhodl Málek

Bitvu jako řemen se šťastným koncem pro domácí nabídl čtvrtý podnik první ligy plošinářů v Březolupech. Svěřenci...

25. 6. 2014
Málek a spol. jedou doma. Vyhrají?

Březolupy

Málek a spol. jedou doma. Vyhrají?

Prvoligoví plochodrážní jezdci AK Březolupy v sobotu na domácím oválu zaútočí na první vítězství sezony. Trenér Jaroslav...

20. 6. 2014
Zlato pro Matuše a Verbíka s Panáčkem

Staré Město

Zlato pro Matuše a Verbíka s Panáčkem

Silniční závod historických motocyklů Přeboru ČR třídy Klasik, JPHZM sidecarů, závod Mistrovství ČR Supermono a pohár přírodních...

8. 5. 2014
TOPlist