FacebookYoutubeInstagram

Šance na obhajobu žije, ale je poměrně malá

Březolupy Motorsport 24. 10. 2014
Šance na obhajobu žije, ale je poměrně malá
Foto: sal

Plochodrážní jezdci AK Březolupy ještě živí šanci na obhajobu stříbrného věnce. V předposledním podniku první ligy ve Svitavách totiž dojeli druzí za Mšenem a před víkendovou derniérou ztrácejí v průběžném pořadí na druhé místo dva body. Výbornou formu potvrdil Martin Málek, který nasbíral 12 bodů.

AK Markéta Praha, neohrožený lídr prvoligové tabulky, si vybíral volný los, tudíž se ve Svitavách strhl boj o nejlepší pozici před závěrečnou bitvou o zbylé medaile. Tři týmy ve startovním poli měly po 15 bodech, jen Březolupy pak o bod méně. „Ideální scénář? Vítězství. Jakýkoli jiný výsledek výrazně sníží naše šance na obhajobu,“ měl před závodem dobře spočítané Josef Mizera, jednatel klubu.

Kouč Jaroslav Gavenda neměl k dispozici Ronnyho Weise ani Richarda Geyera, kteří jeli závěrečný díl Speedway Team Cupu, následníka někdejší druhé bundesligy v Neuenknicku. Do boje tak nasadil syna Martina, Němce Michaela Härtela, Martina Málka a Patrika Mikela.

Nejlepší formu prokázal Málek (na snímku), který navázal na domácí triumf ve finále mistrovství republiky jednotlivců a ve čtyřech rozjížďkách základní části ztratil jediný bod. Nejhůře nakonec dopadl ve finálové rozjížďce, v níž dojel třetí. Březolupští tak v konečném účtování obsadili druhou pozici, což jim však velké vyhlídky na obhajobu nedává...

Matematika je před posledním závodem ve Mšeně jasná. Málek a spol. musí vyhrát a zároveň doufat, že Mšeno dojede poslední... „Uvidíme, všechno je možné. Šance umírá jako poslední,“ neháže flintu do žita Mizera.

Zrcadlo výsledků, Svitavy: 1. Mšeno 34, 2. Březolupy 27 (Málek 12, Härtel 9, Gavenda 5, Mikel 1), 3. Slaný 24, 4. Pardubice 17.

1. Markéta Praha    4    1    0    2    190    21

2. Mšeno    3    1    1    2    180    19

3. Březolupy    2    1    2    2    167    17

4. Slaný    0    3    4    0    166    17

5. Pardubice    0    3    2    3    174    16

Autor: ceh

Vaše názory

Bronzové šnečice, skvělá Kaplarczyková

Kunovice

Bronzové šnečice, skvělá Kaplarczyková

Rok 2014 se zapíše zlatým písmem do historie Snails Kunovice. Po zisku titulu juniorek vybojovaly premiérové medaile...

17. 10. 2014
Málka zradil stroj, jinak byl určitě na bedně

Březolupy

Málka zradil stroj, jinak byl určitě na bedně

Rozporuplné pocity prožíval plošinář Martin Málek z AK Březolupy. I když po vynikajícím výkonu na domácím plochodrážním...

17. 10. 2014
O titul se poperou Málek, Gavenda i benjamínek Mikel

Březolupy

O titul se poperou Málek, Gavenda i benjamínek Mikel

Březolupy zažijí korunovaci nového plochodrážního mistra republiky. Víska na Slovácku je totiž hostitelem druhého finálového závodu šampionátu,...

6. 10. 2014
Gavenda dva body od Zlaté přilby

Březolupy

Gavenda dva body od Zlaté přilby

Bravo! Plošinář Martin Gavenda z AK Březolupy získal stříbrný věnec v 51. ročníku Zlaté přilby SNP ve...

11. 9. 2014
TOPlist