FacebookYoutubeInstagram

Šest věnců domácím jezdcům

Staré Město Motorsport 6. 5. 2015
Šest věnců domácím jezdcům
Foto: sal

Třináctý ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře je minulostí. Po dva dny se na silnicích Starého Města proháněli motocykloví závodníci v rámci závodu historických motocyklů Mistrovství ČR třídy Klasik, jízd pravidelnosti sidecarů, závodu Mistrovství ČR supermono a Poháru přírodních okruhů do 125 GP, SP do 250 GP SP a TWIN.

Ve dvanácti vypsaných kategoriích bylo při technické přejímce převzato k závodu 215 startujících z Česka, Německa, Švédska, Slovinska, Švýcarska, Rakouska a Slovenska.  

Do hlavního závodu se pak kvalifikovalo celkem 174 startujících Z domácích jezdců se nejvíce dařilo Karlu Matušovi mladšímu, který zvítězil ve třídě Klasik do 500 ccm a dojel druhý ve třídě volný Pohár do 250 ccm, kde ho porazil Pavel Navrátil. Dařilo se i Karlu Kalinovi, který si dojel pro druhé místo v seriálu MČR Supermono. Ze stříbrných věnců se radovala i posádka sajdy Karel Rýdlo s Martinou Janošcovou a Michal Šlezar v Poháru do 250 ccm.

I přes nepříznivou předpověď proběhly sobotní tréninky téměř za ideálního počasí. Došlo i k několika pádům bez vážnějších zranění. Nedělní závod už provázelo mírné mrholení, přesto závod zhlédlo hodně spokojených diváků, pro které organizátoři připravili i doprovodný program v podobě výstavy veteránů na náměstí Velké Moravy. Hned první závod Klasiků do 175 a 250 ccm po dvou kolech zastavil pád Milana Padyšáka, který nedobrzdil zatáčku z obchvatu směrem ke kruhovému objezdu. Sanitka ho tak musela se zlomeninou klíční kosti odvézt do nemocnice.

Letos velmi opět výrazným způsobem dominoval celému závodu Michal Dokoupil, který zajel nejrychlejší čas 1:42.120 min/kolo a v neděli pak v závěrečné vrcholné jízdě nedal nikomu šanci a zvítězil zcela jasně způsobem start-cíl průměrnou rychlostí 146 km/h a vytvořil tak nový rychlostní rekord závodního okruhu.

Autor: sal

Vaše názory

Závodníci umí i pomáhat

Staré Město

Závodníci umí i pomáhat

V rámci Slováckého okruhu uspořádal staroměstský závodník Milan Šobáň sbírku pro Davida Fibichra z Horního Němčí, který...

6. 5. 2015
Slovácký okruh: Šlezara s Holáskem čeká loučení

Staré Město

Slovácký okruh: Šlezara s Holáskem čeká loučení

Do startu 13. ročníku Slováckého okruhu o Cenu Bohumila Kováře zbývají už jen dva dny. Organizátoři evidují...

1. 5. 2015
Na Masarykově okruhu si dojel pro tři medaile

Staré Město

Na Masarykově okruhu si dojel pro tři medaile

Skvělý start do nové motocyklové sezony zažívá Michal Šlezar. Staroměstský jezdec třikrát vystoupal na stupně vítězů v...

27. 4. 2015
Vzdají hold zesnulým jezdcům

Staré Město

Vzdají hold zesnulým jezdcům

Přípravy na 13. ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře jsou v plném proudu. Organizátoři pomalu uzavírají...

25. 4. 2015
TOPlist