FacebookYoutubeInstagram

Šlezarova rozlúčka? Z příkopy do nemocnice

Staré Město Motorsport 24. 5. 2015
Šlezarova rozlúčka? Z příkopy do nemocnice
Foto: sal

Motocyklový závodník Pavel Šlezar toužil po stylové rozlúčce před domácími fanoušky. A proto ještě před startem Slováckého okruhu ve Starém Městě oznámil, že se postaví na start posledního závodu v kariéře. Jenže místo stovek diváků podél trati obdivovali jeho „jezdecké umění“ jen lékaři Uherskohradišťské nemocnice.

Druhý trénink totiž nedojel, skončil v kotrmelcích mimo závodní trať...

„Úvodní trénink byl v pohodě. Motorka mi sice asi v šestém kole na železničním mostě zdechla a roztlačovali mě hasiči, ale to se občas stává. Asi proto jsem se víc těšil na druhý trénink a v domnění, že si s motorkou už rozumíme, jsem postupně přidával,“ vrací se v čase Šlezar, který měl na Yamaze XT startovat v kategorii Supermono.

A pak na něj začal zezadu útočit Jan Markalous. „Na obchvatu jsem ho udělal na brzdy a jak jsem najížděl kolem retardéru, malinko do mě drcnul. Najel jsem na nájezdový žok, který mě odhodil na druhou stranu, kde jsem trefil i poslední výjezdový, a bylo zle. Ještě štěstí, že jsem neletěl na asfalt, ale jen do měkké příkopy, ve které jsem jel asi deset metrů po zádech. Stroj tak dopadl hůř než já,“ dodává už s úsměvem na tváři.

Když zjistil, že hýbe rukama, nohama, oddechl si. „V nemocnici mi udělali kompletní rentgen a doktor prohlásil, že ještě můžu hlavou rozbíjet zdi,“ směje se Šlezar, kterého čeká práce na opravě yamahy.

„Jak to trochu přebolí, hned se na ni vrhnu a zkusím to ještě jednou v Kyjově. U rodiny jsem sice s nápadem nepochodil, ale nějak se rozloučit musím,“ vysvětlil lehce pochroumaný závodník, který pak všechny síly vrhne do přípravy syna Michala. „Mládí má přednost. Rychlé motorky už pro nás nejsou,“ ví Pavel Šlezar. 

Autor: sal

Vaše názory

Závodníci umí i pomáhat

Staré Město

Závodníci umí i pomáhat

V rámci Slováckého okruhu uspořádal staroměstský závodník Milan Šobáň sbírku pro Davida Fibichra z Horního Němčí, který...

6. 5. 2015
Šest věnců domácím jezdcům

Staré Město

Šest věnců domácím jezdcům

Třináctý ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře je minulostí. Po dva dny se na silnicích Starého...

6. 5. 2015
Slovácký okruh: Šlezara s Holáskem čeká loučení

Staré Město

Slovácký okruh: Šlezara s Holáskem čeká loučení

Do startu 13. ročníku Slováckého okruhu o Cenu Bohumila Kováře zbývají už jen dva dny. Organizátoři evidují...

1. 5. 2015
Na Masarykově okruhu si dojel pro tři medaile

Staré Město

Na Masarykově okruhu si dojel pro tři medaile

Skvělý start do nové motocyklové sezony zažívá Michal Šlezar. Staroměstský jezdec třikrát vystoupal na stupně vítězů v...

27. 4. 2015
TOPlist