FacebookYoutubeInstagram

Slovácký okruh: Šlezara s Holáskem čeká loučení

Staré Město Motorsport 1. 5. 2015
Slovácký okruh: Šlezara s Holáskem čeká loučení
Foto: sal

Staré Město o víkendu rozburácí motory

Do startu 13. ročníku Slováckého okruhu o Cenu Bohumila Kováře zbývají už jen dva dny. Organizátoři evidují více než 250 přihlášených jezdců. „Máme plno. V některých kategoriích jsou připraveni i náhradníci, kteří čekají, jestli všichni přihlášení opravdu do Starého Města dorazí a projdou technickou přejímkou,“ hlásí obrovský zájem o tradiční závod Josef Mizera, tajemník závodu.

Letošní ročník se pro dva domácí jezdce promění v derniéru. S dlouhou a bohatou závodní kariérou se před vlastními fanoušky rozloučí Pavel Šlezar a Václav Holásek. „Závody jsou finančně náročné, dva z rodiny už jezdit nemůžeme. Spíš se chci věnovat synovi Michalovi, který má kariéru ještě před sebou. A kde závodní kariéru ukončit než doma ve Starém Městě,“ vysvětlil Pavel Šlezar, který závodí od roku 1972. Po těžkém pádu v Těrlicku v roce 1984 však osm let nezávodil. Do sedla závodní motorky se posadil až v roce 2004 právě na domácí trati. „Alespoň to bude stylové,“ dodává Šlezar, kterého diváci uvidí v závodě třídy Supermono.

Václav Holásek se fanouškům představí ve třídě Klasik do 175 ccm. „Už taky nejsem nejmladší a po pádu v Branné stále cítím rameno, což mě limituje při závodech,“ uvedl Holásek, který pro změnu začínal jako motokrosový jezdec, aby postupem času přesedlal na silniční motorky. Od roku 2004 se třikrát stal přeborníkem ČR ve třídě do 50 ccm, ve třídě do 175 ccm vyhrál závod v Kopčanech a v roce 2014 se umístil v mistrovství ČR na 4. místě. Dvanáct závodů ve třídě do 175 ccm v jízdě pravidelnosti vyhrál.

Závody ve Starém Městě odstartují v sobotu 2. května, kdy jsou na programu tréninky. Samotný 13. ročník zvedne oponu v neděli 3. května v 9.30, kdy první jezdci opustí depo a vydají se na start.

„Novinkou je zařazení tříd Klasik do seriálu mistrovství republiky, dosud to byl ve Starém Městě jen závod Supermono.

Ostatní kategorie se jedou jako Pohár přírodních okruhů. Další ani ne tak novinkou, spíše návratem do let minulých, je vyhlašování vítězů po každé jízdě. První tři po průjezdu cílem si dají čestné kolečko a zamíří znovu do prostoru cíle, kde bude slavnostní dekorování,“ doplňuje Josef Mizera.

Autor: sal

Vaše názory

Na Masarykově okruhu si dojel pro tři medaile

Staré Město

Na Masarykově okruhu si dojel pro tři medaile

Skvělý start do nové motocyklové sezony zažívá Michal Šlezar. Staroměstský jezdec třikrát vystoupal na stupně vítězů v...

27. 4. 2015
Vzdají hold zesnulým jezdcům

Staré Město

Vzdají hold zesnulým jezdcům

Přípravy na 13. ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře jsou v plném proudu. Organizátoři pomalu uzavírají...

25. 4. 2015
Legendy oživily slavnou éru bašty motokrosu

Kudlovice

Legendy oživily slavnou éru bašty motokrosu

Legendy československého motokrosu se vrátily do Kudlovic, kde zavzpomínaly na všech sedmnáct závodů, které se v obci,...

23. 4. 2015
V pískovně kralovali Boršičtí

Boršice

V pískovně kralovali Boršičtí

Prvním závodem v Boršicích odstartoval 6. ročník Slováckého poháru motokrosu. Na závodní trať se v sobotu postavilo...

16. 4. 2015
TOPlist