FacebookYoutubeInstagram

Slovácký pohár ukořistil březolupský Huťka

Pašovice Motorsport 2. 12. 2016
Slovácký pohár ukořistil březolupský Huťka
Foto: František Blaha

Čtvrtý ročník Slováckého poháru v motokrosu zná šampiony. Tradiční vyhlašování nejlepších závodníků uplynulé sezony spojené s předáváním trofejí v Pašovicích ovládli závodníci Uherskohradišťska. Motokrosaři z Březolup, Boršic i Prakšic získali shodně po dvou zlatých pohárech.

„Slovácký pohár je amatérským kláním v motokrosu, která se koná za účasti klubů z Březolup, Prakšic, Boršic a Žlutavy. Soutěž je rozdělena na jarní a podzimní část, kdy se odjedou rozjížďky v pěti třídách na čtyřech tratích. Jezdci získávají body a po poledním závodu je znám i celkový vítěz,“ prozradil Michal Štěpaník, jeden z organizátorů Slováckého poháru.

Jeho čtvrté pokračování se stalo záležitostí borců ze Slovácka. Sedm medailových umístění (2-2-3) získaly Březolupy, o jedno méně Boršice (2-2-2) a čtyři Prakšice (2-2-0). Hlavní kategorii Open vyhrál Martin Huťka z Březolup.Zbylé medialové pozice obsadila boršická dvojice Prokop Měšťánek, Pavel Spružina. Nejstarším jezdcem byl sedmapadesátiletý Leoš Bujáček startující za Prakšice, pověst největšího talentu potvrdil třináctiletý Radek Dalajka, který po loňském triumfu v kategorii do 85 ccm ovládl i kategorii Hobby.

Zrcadlo výsledků, kategorie do 65 ccm: 1. Štěpán Jurča (Březolupy), 2. Štěpán Holba (Prakšice), 3. Jakub Marčík (Žlutava), do 85 ccm: 1. Tomáš Švirák (Boršice), 2. Vojtěch Gregor, 3. Josef Mizera (oba Březolupy), veterán 40+: 1. Petr Tvrdoň, 2. Zdeněk Missbach, 3. Patrik Kühn (všichni Boršice), veterán 50+: 1. Vladimír Buráň, 2. Miroslav Horenský (oba Prakšice), 3. Lubomír Pospíšil (Březolupy), hobby: 1. Radek Dalajka (Prakšice), 2. Jakub Sentl, 3. David Hanáček (oba Březolupy).

Autor: ceh

Vaše názory

Poháry pro Kalinu a Matuše

Staré Město

Poháry pro Kalinu a Matuše

Slavnostní tečku za motocyklovou sezonou udělali závodníci ve Starém Městě. Sportovně-kulturní centrum se premiérově stalo dějištěm vyhlašování...

25. 11. 2016
Kadlečík popáté šampionem

Zlámanec

Kadlečík popáté šampionem

Martin Kadlečík ze Zlámance si na své konto připsal pátý titul mistra ČR v autokrosu. Jedenáctiletý závodník...

16. 11. 2016
I pošesté poslední, na bednu je nedotlačil ani plný dům

Březolupy

I pošesté poslední, na bednu je nedotlačil ani plný dům

Plochodrážníci Březolup nezlomili letošní prokletí ani na domácím oválu. I v šestém díle extraligy družstev obsadili až...

5. 10. 2016
Málek a spol. chtějí konečně na bednu

Březolupy

Málek a spol. chtějí konečně na bednu

Plochodrážní ovál v Březolupech opět rozburácí rychlé motory. Ve středu je totiž ve slovácké vísce na programu...

27. 9. 2016
TOPlist