FacebookYoutubeInstagram

Šobáň je vicemistrem

Slovácko Motorsport 10. 9. 2019
Šobáň je vicemistrem
Inzerce

Motocykloví závodníci ze Starého Města zazářili na posledním závodě série mistrovství republiky Tourist Trophy pod hlavičkou organizace CAMS ve středočeských Dymokurech. Milan Šobáň si dojel pro zlatý věnec, kterým si zajistil titul vicemistra republiky! V cíli byl první i Karel Kalina, třetí dojeli Karel Matuš starší a Petr Mikl.

Šobáň předvedl suverénní jízdu, na stroji Rotax ve třídě Klasik do 175 ccm nedal soupeřům žádnou šanci a s náskokem osmi sekund přeťal pomyslnou cílovou pásku. V konečném účtování šampionátu tak skončil druhý. „Škoda, od triumfu mě dělil jediný bod,“ posteskl si trošku Šobáň. Z vítězství stylem start-cíl se radoval i jeho týmový parťák Karel Kalina, který na závodní stroj usedl po zranění.  Ve třídě 250 SP si dojel nejen pro prvenství, ale i pro konečné 5. až 7. místo v seriálu MČR. „Před nedávnem jsem na vypůjčené Yamaze dojel v Hořicích ve třídě do 350 ccm třetí. Po zranění to byl určitě dobrý výsledek. V Dymokurech jsem už vyhrál. Do závodu jsem odstartoval ze sedmého místa, ale postupně jsem se propracoval až do čela. Jezdil jsem za druhým Křenem z Brna, přečetl jeho styl a dvě kola před cílem ho předjel,“ popsal vítězný závod Kalina.

Ve středních Čechách startoval i Petr Mikl, který dojel ve třídě Klasik do 175 ccm třetí stejně jako Karel Matuš starší ve třídě Klasik do 750 ccm.

Ve 250 SP skončil Pavel Matuš mladší šestý, Karel Matuš mladší pro technickou poruchu ze závodu odstoupil.

Autor: sal

Vaše názory

Nepomuk Holásek vyhrál už pojedenácté

Zlechov

Nepomuk Holásek vyhrál už pojedenácté

Nestárnoucí motocyklový závodník Václav Holásek ze Zlechova opět vyrazil na tradiční Nepomucký trojúhelník. Na západě Čech se...

26. 8. 2019
Pod hradem kraloval Milan Šobáň

Staré Město

Pod hradem kraloval Milan Šobáň

Motocyklový závodník Milan Šobáň ze Starého Města potvrdil, že na Slovensku závodí rád. V Trenčíně totiž vyhrál...

24. 6. 2019
Tisícovky míří na okruh

Staré Město

Tisícovky míří na okruh

Začátek května znamená pro milovníky motocyklových závodů jediné, a to, že ve Starém Městě odstartuje již 17....

3. 5. 2019
Fantastický Martin Gavenda školil favority, Málkovi unikl bronz

Březolupy

Fantastický Martin Gavenda školil favority, Málkovi unikl bronz

Plošinář Martin Gavenda z Autoklubu Březolupy vypálil na domácím oválu rybník všem favoritům, když ovládl druhý podnik...

2. 5. 2019
TOPlist