FacebookYoutubeInstagram

Veterán Křápek si v Anglii dojel pro cenné stříbro

Ostrožská Lhota Motorsport 29. 5. 2018
Veterán Křápek si v Anglii dojel pro cenné stříbro
Foto: František Tureček
Inzerce

Motokrosař Antonín Křápek z Ostrožské Lhoty zazářil ve Velké Británii, když v dalším podniku seriálu Evropského poháru veteránů v Readingu zvedl nad hlavu stříbrný pohár! A přitom měl za sebou téměř třináct set kilometrů dlouhou trasu do země, která zrovna žila svatbou prince Harryho s Meghane.

„I když to byla náročná cesta, vůbec nelituju,“ usmíval se spokojený Křápek, loňský šampion v motokrosu národů. Do Readingu zamířil přes deštivé Německo, část Belgie a přístav ve francouzském Calais, kde společně s mechanikem stíhal transportér s motocyklem, který naložil do vlaku „skrz“ Lamanšský průliv do anglického Doveru. „A odtud už jsem jel po „suchu“ do místa závodu, které je asi více známé fotbalovým fanouškům,“ pokračoval Křápek.

Z povinného měřeného tréninku se kvalifikoval do hlavního sobotního závodu, na jehož startovním roštu se postavilo 26 jezdců. Křápek se od začátku držel na čelních pozicích, ale při předjíždění soupeře měl menší kolizi a nabral ztrátu několika sekund. „Rychlejší byl už jen Němec Bittner a Osttra z Belgie, mezi které jsem se však ještě vklínil a vybojoval stříbrný pohár, čehož si v nabité konkurenci mimořádně cením. Z vítězství se radoval Belgičan,“ dodal nestárnoucí závodník z Ostrožské Lhoty.

Autor: frt, ceh

Vaše názory

Krenkovi řádili, ale na čelo ztrácejí

Prakšice

Krenkovi řádili, ale na čelo ztrácejí

Seriál motokrosových závodů o Slovácký pohár pokračoval Memoriálem Davida Bujáčka v Prakšicích. Znalosti trati dokonale využili domácí...

23. 5. 2018
Stříbro Kaliny, bronz Matuše

Staré Město

Stříbro Kaliny, bronz Matuše

Dva závodníci vystoupali na stupně vítězů během 16. ročníku Slováckého okruhu O Cenu Bohumila Kováře. Nestárnoucí Karel...

9. 5. 2018
Šestnáctiny Slováckého okruhu

Staré Město

Šestnáctiny Slováckého okruhu

Na přírodním okruhu ve Starém Městě, který měří 4 200 metrů, zaburácejí o víkendu motorky. 16. ročník...

4. 5. 2018
O věnec Gavendu připravil pád, spraví si chuť na republice?

Březolupy

O věnec Gavendu připravil pád, spraví si chuť na republice?

Plochodrážní jezdec Martin Gavenda z AK Březolupy si sice v druhém podniku Přeboru ČR jednotlivců na domácím...

27. 4. 2018
TOPlist