FacebookYoutubeInstagram

Z tria zabojují jen dva, Patrik Mikel je zraněný

Březolupy Motorsport 20. 4. 2018
Z tria zabojují jen dva, Patrik Mikel je zraněný
Foto: sal

Plochodrážní sezona zvedá oponu. Březolupy se v sobotu stanou dějištěm druhého podniku mistrovství republiky jednotlivců, ve kterém nechtějí hrát druhé housle ani domácí borci Martin Málek a Martin Gavenda. Závod startuje v 15 hodin.

„Jedeme doma, takže toužíme po bedně. Martinové už patří mezi starší matadory, jsou vyjetí, znají trať, takže se pokusí dosáhnout na věnec,“ prohlásil Josef Mizera, jednatel AK Březolupy.

Plochodrážní šampionát jednotlivců zažije premiéru ve středu, kdy jezdci zamíří do Pardubic. O tři dny později se pak představí fanouškům burácejících motorů v Březolupech. „Jelikož výsledky budou nominačním kritériem pro nasazení jezdců do mistrovských šampionátů, očekáváme účast kompletní české špičky,“ zdůraznil Mizera. Na startu se však objeví jen dvě domácí želízka, Gavenda s Málkem, třetí do party Patrik Mikel je zraněný. „Má výron v lokti, ale není to nic vážného. Věřím, že brzy bude fit,“ posteskl si Mizera s tím, že devatenáctiletý jezdec s přezdívkou Migel jezdí letos za ZP Pardubice. „Domluvili jsme se na ročním přestupu, v Pardubicích má úplně jiné možnosti,“ vysvětlil jednatel.

Součástí zápolení je i juniorské mistrovství republiky do 125 ccm, do kterého možná zasáhnou i domácí jezdci František Hřib a Štěpán Jurča. „Uvidíme během týdne, jejich start ještě není definitivní,“ doplnil Mizera.

Sobotní závod slibuje adrenalinovou podívanou, start je na programu v 15 hodin.

Autor: ceh

Vaše názory

Enduro? Lepší je motokros

Březolupy

Enduro? Lepší je motokros

Stále populárnější Slovácký pohár v motokrosu odstartuje nový ročník 14. dubna závodem v Boršicích. Aby po zimě...

5. 4. 2018
Vládnou Holba a Gregor

Březolupy

Vládnou Holba a Gregor

Poslední, osmý, závod Slováckého poháru v motocrossu byl minulý týden kvůli nepřízni počasí odložen. Díky velkému úsilí...

12. 11. 2017
Zlatou tečku udělali na Slovensku

Staré Město

Zlatou tečku udělali na Slovensku

Jezdci Motosportklubu Staré Město ovládli mezinárodní mistrovství Slovenska silničních motocyklů do roku výroby 1978. U východních sousedů...

28. 10. 2017
Prapor držel pouze Mikel, šampionem Franc Josef

Březolupy

Prapor držel pouze Mikel, šampionem Franc Josef

Titul mistra republiky jednotlivců na ploché dráze vybojoval v Březolupech Josef Franc z pražské Markéty, který se...

12. 10. 2017
TOPlist