FacebookYoutubeInstagram

Armáda i sportovci. Cross fit je hit!

Staré Město Ostatní sporty 9. 10. 2019
Armáda i sportovci. Cross fit je hit!

Síla, rychlost, dynamika, ohebnost, vytrvalost. To jsou hlavní priority, na které se při tréninku zaměřuje Jiří Kosinka, hlavní trenér Cross Athletic ve Starém Městě. Jeho služeb ostatně využívají třeba florbalisté FBC Slovácko, tenisté ze Starého Města, členové Policie ČR i speciální armádní síly z Prostějova. Dveře tělocvičny jsou ale otevřeny pro každého bez rozdílu věku.

„Zaměřujeme se na zdravý životní styl, kvalitní trénink s vysokou zátěží a rozvoj síly, dynamiky. Tělo připravujeme na veškerou fyzickou zátěž, přičemž používáme řadu funkčních cviků se zapojením svalových řetězců,“ říká dvaapadesátiletý Kosinka.

Cross fit využívá váhy těla, kliků, shybů, dřepů, přeskoků přes švihadlo nebo výskoků na bednu. Ale nechybí ani běh, vzpírání, hrazda, kruhy nebo převracení pneumatik. Tréninky jsou vhodné pro úplné začátečníky, středně pokročilé i výkonnostní sportovce. „Jejich obsah připravujeme pro jednotlivce i skupinové lekce, které jsou vždy vedeny trenérem. Jelikož je neustále měníme, nutíme tělo ke stále vyšším výkonům. Skupinový trénink je velmi motivující, zábavný a intenzivní. Využíváme soutěžní prostředí ve dvojicích nebo mezi všemi, základem je tabata a skákací i vytrvalostní cvičení,“ prozradil Kosinka.

V jeho tělocvičně cvičí společně s rodiči děti od 5 let, pro které jsou určené začátečnické lekce Crossfamily, kde je kladen důraz na celkový rozvoj sportovních dovedností. Děti se učí základní cviky s vlastním tělem a dynamická cvičení. A rodiče mají klid na cvičení pod dohledem trenéra.

Nejpopulárnější skupinová lekce Crossfit je oblíbená nejen u sportovců pro zvýšení výkonnosti, ale i u veřejnosti a zájemců o tvrdý trénink. „Crossfit trénink využívá širokou škálu speciálních cviků, které na sebe navzájem navazují. Z těla udělá velmi funkční organismus už za pár měsíců.“ zdůraznil Kosinka. Věnuje se také stále žádanějšímu individuálnímu cvičení, kdy si trenéra objedná sportovec jen pro sebe, čímž získá jistotu stoprocentní kontroly kvality provedení cviků.

Autor: ceh

Vaše názory

Důležitý byl začátek

Uherské Hradiště

Důležitý byl začátek

Pět zápasů čekalo Slovácko na plný bodový zisk a šest let na výhru nad Libercem. Svěřenci Martina...

9. 10. 2019
„Kluby nežádají, na co mají nárok. Stačí jim aspoň něco.“

Uherské Hradiště

„Kluby nežádají, na co mají nárok. Stačí jim aspoň něco.“

Populární dotační program „Můj klub“ zvedá oponu! Sportovní kluby na Uher­skohradišťsku mají opět šanci získat státní příspěvek...

7. 10. 2019
Památku zakladatele klubu uctili osmi zlatými

Uherský Brod

Památku zakladatele klubu uctili osmi zlatými

Na čtvrtý ročník Memoriálu Miroslava Thoře pořádající judisté JUDO Uherský Brod jen tak nezapomenou, v konkurenci stovky...

5. 10. 2019
Když David porazí Goliáše aneb Tenisté jsou šestí v ČR!

Staré Město

Když David porazí Goliáše aneb Tenisté jsou šestí v ČR!

Tenisoví dorostenci TENIS Slovácko se postarali o historický úspěch klubu, když na republikovém šampionátu družstev na kurtech...

3. 10. 2019
TOPlist