FacebookYoutubeInstagram

Bazooka do Varta futsal ligy!

Uherské Hradiště Ostatní sporty 12. 6. 2018
Bazooka do Varta futsal ligy!
Foto: sal

Kladno má smůlu, osiřelé místo ve Varta futsal lize zaplní futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště! Takový je ortel Komise futsalu FAČR, řídicího orgánu soutěže, která zareagovala na protesty klubu ze Slovácka proti snaze poslat za odstoupivší Vysoké Mýto mezi elitní společnost Středočechy, což bylo v rozporu s platnými pravidly.

„Vysoké Mýto je podle současného teritoriálního uspořádání součástí skupiny Východ, což je podle stále platné směrnice rozhodující. Výšlap Kladna je zkrátka v rozporu s pravidly,“ prohlásil František Moric, předseda klubu.

Jeho argumenty řídicí orgán nemohl ignorovat, na Kladně tak zavládl smutek. Nejvyšší soutěž si zahraje Uherské Hradiště! „A to i přes snahu českých zástupců změnit příslušnou směrnici k obrazu svému. Kdyby jejich žádost prošla, to by byl teprve skandál,“ reagoval Jaroslav Hastík, trenér Bazooky, která už má v ruce i prvoligovou licenci. Jen do konce července musí smlouvami se sponzory doložit pokrytí rozpočtu na sezonu. Podmínku prvoligových týmů o juniorském výběru za Uherské Hradiště splní Atraps Hombres Brno. „Juniorská liga se hraje turnajově, Brňané ji absolvují pod vlastními křídly, jen zaplatíme pořádání jejich domácího turnaje a nějaké další náklady. Půjde o stejný model jako u VŠB Ostrava, která má juniorku v Jeseníku,“ vysvětlil Hastík.

Bravo! I když sportovní hala v Uherském Hradišti není úplně ideální, Bazooku stěhování nečeká. Svazový sekretář totiž jejich domovské aréně požehnal. „Jen bojujeme s postranními vzdálenostmi a kapacitou, ale dohodli jsme se, že když to bude možné, delegát i rozhodčí povolí sezení fanouškům na lavičkách kolem hřiště. Ale pod podmínkou, že během hry nesmí opustit místo,“ prozradil Hastík.

S jakým kádrem Bazooka mezi „vlky“ vyrukuje? Převážně s tím, který odehrál druhou ligu. Klub počítá jen s drobným doplněním. V jednu ze zvučných posil se možná promění Patrik Levčík z Tango Hodonín, úřadující mistr světa v malém fotbale a futsalový reprezentant. „Jsme v kontaktu, o jeho služby stojíme. Patrik má však více možností, uvidíme, jak všechno dopadne,“ potvrdil kouč Bazooky, který se nevzdává ani nejproduktivnějšího hráče uplynulé sezony Petra Švancary. „Je to stále otevřené, záleží hlavně na něm. Když se bude cítit připravený, pomůže nám,“ věří Hastík.

Uherské Hradiště začne psát prvoligovou kapitolu 7. září, kdy si odbyde premiéru na palubovce dalšího nováčka VŠB-TU Ostrava. Doma o týden později přivítá Litoměřice, jednoho z favoritů. „Je to pro nás výzva, nechceme být jen do počtu. Ale proti profesionálním a poloprofesionálním týmům nás nečeká žádný med,“ ví moc dobře trenér nováčka Varta futsal ligy.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Nejlépe pálil Petr Pelikán

Kunovice

Nejlépe pálil Petr Pelikán

Na domácím šampionátu Svazu branně technických sportů ve střeleckém víceboji mládeže ze vzduchových zbraní se neztratili ani...

11. 6. 2018
Bronzový Machala

Uherský Brod

Bronzový Machala

Judista Ondřej Machala z JUDO Uherský Brod vyrazil „na vlastní pěst“ na kvalitně obsazený turnaj do Prostějova...

10. 6. 2018
Ze Sofie jeli s veselou, slaví stříbrný double a bronz!

Hluk

Ze Sofie jeli s veselou, slaví stříbrný double a bronz!

I když nedosáhli na zlato, vraceli se domů s veselou. Trojlístek pákařů Armwrestling clubu Hluk, reprezentantů České...

7. 6. 2018
Potěr od Olšavy urval 25 medailí

Uherský Brod

Potěr od Olšavy urval 25 medailí

Parádní představení servírovala divákům jubilejního dvacátého ročníku Velké ceny Blanska početná výprava Judo Uherský Brod, která na...

2. 6. 2018
TOPlist