FacebookYoutubeInstagram

Běh do nebe medaili nevynesl

Salaš Ostatní sporty 5. 11. 2019
Běh do nebe medaili nevynesl
Inzerce

Klobouk dolů! Michal Janováč ze Salaše obsadil v pětidílném seriálu Československého poháru běhu do schodů čtvrté místo, když nestačil jen na světové elitní běžce v čele s vítězným Mateuszem Marunowskim z Polska.

Janováč je členem Sboru dobrovolných hasičů ze Salaše a pravidelně absolvuje závody Toughest Firefighter Alive (TFA) - Nejtvrdší hasič přežívá, ale druhým rokem se zároveň věnuje běžeckým závodům Run Up, neboli běh do schodů. A více než úspěšně, hned v premiérové sezoně se totiž stal mistrem republiky!

A letos na vlastní kůži okusil Československý pohár v běhu do schodů, který vyvrcholil republikovým šampionátem Slovenska v Žilině. „Seriál se skládal z pěti dílů, dvou v Česku a tří na Slovensku. Startoval jsem na čtyřech a třikrát jsem skončil mezi nejlepší pětkou, což v konkurenci bezmála dvou set borců z Česka, Slovenska, Polska a dvou Britů není špatný výsledek,“ říká Janováč.

Běžci postupně absolvovali závody Schody až nahoru Brno (30 pater), Cvílínské schody v Krnově, Schody na Strečno, Ufo vertical sprint v Bratislavě (22 pater) a finále obstaral Běh do nebe na Europalace v Žilině (23 pater), který byl zároveň mistrovstvím Slovenska v běhu do schodů. Janováč zvládl 23 pater za 2:02,70 minuty.

„I když to nakonec necinklo, dneska jsem za bramboru rád. Čtvrté místo v Československém poháru není vůbec špatné,“ usmívá se Janováč, kterého v konečném pořadí porazili jen elitní světoví běžci Mateusz Marunowski z Polska, Štefan Štefina ze Slovenska a Pavel Holec ze Vsetína.

Autor: ceh

Vaše názory

Premiérový „áčkový“ bronz Panáčka

Staré Město

Premiérový „áčkový“ bronz Panáčka

Squashista Marek Panáček ze Starého Města, který hájí barvy brněnské Viktorie, se dočkal premiérové medaile na turnaji...

4. 11. 2019
Pohár města Kunovic zůstal na Bělince

Kunovice

Pohár města Kunovic zůstal na Bělince

Osmý ročník badmintonového turnaje o Pohár města Kunovice ovládl v hlavní kategorii Masters pár Marián Šimo, Simona...

4. 11. 2019
Svitáková zářila, má dvě medaile!

Nivnice

Svitáková zářila, má dvě medaile!

Osmnáctiletá Julie Svitáková z Nivnice potvrdila, že má před listopadovým mistrovstvím světa juniorů v kulturistice a fitness...

1. 11. 2019
Baby judo? Radost i pláč

Uherský Brod

Baby judo? Radost i pláč

Judistický potěr SKM Uherský Brod sbíral první závodní zkušenosti na řízeném randorovém tréninku ve Velkém Ořechově, který...

26. 10. 2019
TOPlist