FacebookYoutubeInstagram

Bravo, Maria! Zbrojovka velebí šampionku!

Uherský Brod Ostatní sporty 12. 9. 2017
Bravo, Maria! Zbrojovka velebí šampionku!
Foto: czub

Střelkyně Maria Gush­china z továrního týmu České zbrojovky Uherský Brod zazářila na mistrovství světa Handgun World Shoot v praktické střelbě podle pravidel IPSC, které hostila Francie. S pistolí CZ Shadow 2 se stala světovou šampionkou v kategorii Lady divize Production, což se jí podařilo už potřetí v kariéře.

Nejlepší střelce planety hostila střelnice v Chateauroux, o medaile bojovalo 1 418 střelců ze 75 států, které osobně podpořila i francouzská ministryně sportu Laura Flessel. „Organizátoři připravili třicet náročných střeleckých situací, na některých stagích byly terče umístěny až do vzdálenosti padesáti metrů, hodně jich bylo pohyblivých. Náročnost šampionátu nejlépe dokládá skutečnost, že nikdo nezastřílel zcela bez chyby,“ uvedl Jakub Sondel, mluvčí uherskobrodského CZ Shooting Teamu.

Jeho barvy nejlépe hájila Maria Gushchina, který fenomenálním výkonem opanovala divizi Production a stala se potřetí mistryní světa. Její srbský týmový kolega Ljubiša Momčilovič skončil čtvrtý, když minul pouze jediný terč. Ale na medaili to nestačilo. Michal Štěpán obsadil deváté místo a oproti poslednímu mistrovství světa před třemi lety na Floridě si tak výrazně polepšil. Český tým pak obsadil bronzovou medaili, čímž jen potvrdil, že stále patří mezi světovou elitu.

V kategorii Super Senior vybojoval stříbro Robert Hopper a v kategorii Senior se prosadil zbrojovácký veterán Angus Hobdell, který si ze země galského kohouta přivezl bronz.

Kapitolou samou pro sebe bylo divácky atraktivní finále CZ Super Six, ve kterém se po hlavním závodě utkali nejlepší střelci a střelkyně z divizí Open, Pruduction a Standard. A na obou frontách se radovali střelci České zbrojovky, když vítězství slavili Michal Štěpán a Marie Gushchina.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Válí i bez Švancary

Uherské Hradiště

Válí i bez Švancary

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště mají v přípravě formu jako hrom. O jejich úderné síle se přesvědčil...

11. 9. 2017
Zuzana Ilková má stříbro

Uherský Ostroh

Zuzana Ilková má stříbro

Na finále Českého poháru talentované mládeže v Plzni dlouho nezapomene Zuzana Ilková z SSK Uherský Ostroh, která...

11. 9. 2017
Vařechův memoriál vyhráli Havlík s Jurákem

Kunovice

Vařechův memoriál vyhráli Havlík s Jurákem

Vítězstvím domácího páru Lukáš Havlík, Petr Jurák skončil osmý ročník Memoriálu Jiřího Vařechy, bývalého starosty města a...

9. 9. 2017
Švancara už pálí za Bazooku

Uherské Hradiště

Švancara už pálí za Bazooku

Angažmá hračičky Petra Švancary se začíná futsalistům Bazooka FC Uherské Hradiště vyplácet už v přípravě. Svěřenci kouče...

6. 9. 2017
TOPlist