FacebookYoutubeInstagram

Bronzový double Červinkové

Uherské Hradiště Ostatní sporty 25. 4. 2012
Bronzový double Červinkové

Talent - Magdalena červinková s trenérem Alešem Macháčkem před sebou mají slibnou budoucnost

Hvězda devítileté Magdaleny Červinkové z Uherského Hradiště už naplno září na golfovém nebi. Obrovský talent aktuálně válí na Túře olympijských nadějí u východních sousedů. V úvodních dvou podnicích sedmidílné série vždy obsadila fantastické třetí místo. A to v konkurenci o tři roky starších golfistek...

Bronzový double expertům vyrazil dech, tři roky v mládežnickém věku totiž hrají v golfu velkou roli. Svěřenka kouče Aleše Macháčka však věkový handicap smazává talentem a tréninkovou pílí. „O kategorii níž už nemá konkurenci, potřebuje růst,“ vysvětlil táta Jiří Červinka zařazení do vyššího „levelu“. A jeho dcera zatím potvrzuje, že se zřejmě ani v kategorii do 12 let dlouho nezdrží.

Ve Skalici a Lozornu u Bratislavy zůstala jen dva krůčky pod vrcholem, když na vítězku ztratila čtyři, respektive pouze jediný úder. A třetí místo jí patří i v průběžném pořadí Túry olympijských nadějí, které se zúčastní coby hráčka Golfového clubu Skalica. Jejím hlavním domovským klubem je však Golf club Uherské Hradiště, na jeho devítijamkovém hřišti Jezera v Ostrožské Nové Vsi se také připravuje. „Túra kopíruje turnaje světové špičky, takže se hraje klasicky na osmnáct jamek a o pořadí rozhodují brutto rány. Když se hráčky na prvních dvou místech shodnou, následuje rozstřel,“ prozradil systém turnajů Červinka.

I když je slovenská Túra pro jeho dceru prioritou, účastní se i moravské tour, jezdí na turnaje do Rakouska, Itálie a připravuje se na republikový šampionát v Česku i na Slovensku. Cílem týmu kolem Magdaleny Červinkové je rovněž průnik do reprezentačního týmu do 15 let. „Když vydržíme v nastolené cestě, brány národního týmu odemkne,“ věří táta. 

Autor: ceh

Vaše názory

Kaňovskou čeká kvalifikace o mistrovství Evropy!

Uherské Hradiště

Kaňovskou čeká kvalifikace o mistrovství Evropy!

Šipkařka Jana Kaňovská z Uherského Hradiště má formu jako hrom! Když její jméno zasvítí na startovní listině,...

25. 4. 2012
Na trůn usedla florbalistka Koníčková

Uherský Brod

Na trůn usedla florbalistka Koníčková

Bronzový světový double katapultoval na trůn pro nejlepšího sportovce města Uherský Brod florbalistku Hanu Koníčkovou, odchovankyni 1.AC,...

24. 4. 2012
Triumf Reflexu kalí slabá konkurence

Uherské Hradiště

Triumf Reflexu kalí slabá konkurence

Inlinehokejisté IHC Reflex Uherské Hradiště na třetí pokus zvedli nad hlavu trofej pro vítěze domácího turnaje o...

20. 4. 2012
Sesadí Johaníka hrdinové z Bragy?

Uherský Brod

Sesadí Johaníka hrdinové z Bragy?

Kralování Romana Johaníka je u konce. Už ve středu v Uherském Brodě vyhlásí nového sportovního krále města,...

17. 4. 2012
TOPlist