FacebookYoutubeInstagram

Červinková je královnou Bratislavy

Uherské Hradiště Ostatní sporty 30. 10. 2014
Červinková je královnou Bratislavy

Zlatá tečka jedenáctileté golfistky z Golf clubu Uherské Hradiště

I v závěru právě končící golfové sezony se na zlaté vlně udržela Magdalena Červinková z Golf clubu Uherské Hradiště. Jedenáctiletý talent nejdříve ovládl obě klubová mistrovství (ve hře na jamky i na rány - pozn. autora), aby pak letošní úspěšný rok uzavřel titulem přebornice Bratislavy v kategorii žen!

Vyslankyně slováckého golfu si titul zajistila po napínavém souboji s reprezentantkou domácího Golf clubu Hrubá Borša Paulínou Ravlukovou, která v polovině turnaje držela vedení s těsným náskokem jednoho úderu. Po závěrečné osmnácté jamce ale stejný nejtěsnější náskok hřál Červinkovou. „Za sezonu jsem odehrála třicet turnajů, nevyšly mi jen dva, ale rychle jsem na ně zapomněla,“ ohlíží se za uplynulými měsíci drobná blondýnka, která má ve sbírce trofej za vítězství v evropském šampionátu US Kids Golf ve Skotsku nebo tituly mistryně Česka, Rakouska i Polska v kategoriích do 12 let.

„Vedle celkových vítězství mi asi největší radost udělal chip-in (úder zahraný přímo do jamky z prostoru mimo jamkoviště - pozn. autora) ze šedesáti metrů při rakouském šampionátu. Úderem jsem získala rozhodující náskok na soupeřku z Belgie,“ jiskří Červinkové oči při vzpomínce na výjimečný úder.

Aktuálně už je myšlenkami v Andalusii, kde ji čeká příprava, a na srazu širšího výběru české reprezentace. Její golfové hole tak dlouho v koutě nepoleží. „Ani to nejde. Příští rok chci obhájit všechny tituly ve své kategorii a zároveň věřím, že se začnu pravidelně prosazovat i na turnajích holek až o šest let starších. A určitě stihnu i nějaké ženské turnaje,“ prozradila své plány Červinková. 

Autor: dck

Vaše názory

Hlobil Cup pro Šmída a Šachla

Uherský Brod

Hlobil Cup pro Šmída a Šachla

Vítězství v dlouhodobé soutěži tenisových amatérů Uherského Brodu obhájil tým Tiskneme.to, jehož dres oblékali Šmíd se Šachlem....

29. 10. 2014
Čtyři zlaté brodských judistů

Uherský Brod

Čtyři zlaté brodských judistů

Sedm medaili (4-3-0) přivezli z Velké ceny mláďat, mladších žáků a žákyň Rekma Cupu v Tvrdonicích judisté...

28. 10. 2014
Juriga pojede na Evropu!

Uherské Hradiště

Juriga pojede na Evropu!

Do parádní formy se dostal devětadvacetiletý naturální kulturista Petr Juriga (na snímku vpravo) ze Slovácké Slavie Uherské...

24. 10. 2014
Zlatá Šárka Kadlčková

Uherský Brod

Zlatá Šárka Kadlčková

Zlatou a dvě stříbrné medaile vybojovaly na Olomouckém poháru mláďat a mladších žáků judistky Uherského Brodu. O...

17. 10. 2014
TOPlist