FacebookYoutubeInstagram

červinková zářila, obhájce vyhořel

Ostrožská Nová Ves Ostatní sporty 3. 5. 2012
červinková zářila, obhájce vyhořel

Na novoveských Jezerech zvedla oponu golfová série Červinka Czech republic tour

Devítiletá Magdalena červinková z Golf clubu Uh. Hradiště vypálila rybník favoritům na úvodním turnaji tradiční golfové série Červinka Czech republic tour a Golf club Lignano 2012, jehož svědkem bylo devítijamkové hřiště Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Hluboko v poli poražených skončil i obhájce titulu Radim Strachota.

Ještě v polovině turnajového klání přitom nic triumfu drobné blondýnky nenasvědčovalo. V čele třicetičlenného startovního pole se držel zkušený Miroslav Žiška a červinková figurovala až na začátku druhé desítky průběžného pořadí... Jeden z největších golfových talentů však fantasticky zvládl druhou porci devíti jamek - všechny třipary zahrála v normě, navrch přidala par i na čtyřparové třináctce a přestože zakončila turnaj průměrným triplebogey (tři údery nad normu jamky - pozn. autora), radovala se ze zaslouženého triumfu, vylepšení osobního handicapu a průběžné první pozice v tour.

Konečný výsledek přinesl zlepšený handicap i stříbrnému Žiškovi, který rovněž hájí barvy hradišťského Golf clubu, a úspěch rodu Červinkových podtrhl třetím místem otec Magdaleny Jiří, vítěz nedávného slováckého Masters na Jezerech.

Za očekáváním zůstal loňský vítěz túry Radim Strachota. „Nesešla se mi psychická ani fyzická forma,“ komentoval lakonicky až sedmnáctý flek obhájce titulu. Spravit chuť si však může už 19. května, kdy se na golfové devítce v Ostrožské Nové Vsi koná druhý díl série.

Turnaj je opět výzvou i pro výkonnostně slabší hráče (HCP nad 27), kteří se při premiéře seřadili na stupních vítězů v pořadí Aleš Zacha (Golf Club Chateau St. Havel Praha), Vojtěch Suchánek a Vladimír Kočí (oba GC Uh. Hradiště). V doplňkových soutěžích „earist to the pin“ (co nejblíže jamce po prvním odpalu na osmé tříparové jamce) a „longest drive“ (nejdelší odpal) zazářili Ivo Prchlík s 91 cm a Tomáš Kebort s odpalem dlouhým 275 metrů. 

Autor: ceh, dck

Vaše názory

Uherka letí na mistrovství Evropy!

Uherské Hradiště

Uherka letí na mistrovství Evropy!

Squashista Ondřej Uherka ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště odlétá na evropský šampionát družstev v Německu, kde bude...

1. 5. 2012
Semifinálový úspěch

Slovácko

Semifinálový úspěch

Hodně medailových příček a postupů na republikové finále v soutěži Děti Fitness vybojovaly slovácké aerobikové týmy na...

27. 4. 2012
Inlinehokejovou sezonu otevře derby, cílem je play-off

Slovácko

Inlinehokejovou sezonu otevře derby, cílem je play-off

Inlinehokejová sezona zvedá oponu, o víkendu odstartuje nový ročník extraligy. I letos do bojů zasáhnou dva kluby...

27. 4. 2012
Kolková mistryní republiky!

Slovácko

Kolková mistryní republiky!

Velkého úspěchu dosáhli na republikovém šampionátu ve střelbě ze vzduchové pušky v Brandýse nad Labem zástupci Březolup...

26. 4. 2012
TOPlist