FacebookYoutubeInstagram

„Chci hrát až do čtyřiceti“

Hluk Ostatní sporty 31. 1. 2019
„Chci hrát až do čtyřiceti“
Foto: sal
Inzerce

S vítězstvím vůbec nepočítala, ani v koutku duše. Extraligová stolní tenistka Monika Vybíralová však „strčila do kapsy“ všechny soupeře a v osmileté historii ankety o nejlepšího sportovce města Hluk se stala třetí královnou. Navázala na triumfy Anety Kučerové a Markéty Ševčíkové, které rovněž vládnou nad zelenými stoly.

„Očekávala jsem triumf Dušana (armwrestlera Tesaříka - pozn. autora), který sbírá medaile jako na běžícím pásu, má dokonce bronz z mistrovství Evropy. I proto mě potěšilo, že si podle něj vítězství zasloužím. Ale asi je těžké porovnávat různé sporty,“ svěřila se bezprostředně po převzetí obřího poháru Vybíralová. „Ani nevím, kam s ním. Dnes asi bude spát v ložnici,“ smála se od ucha k uchu.

Vybíralová je oporou extraligových stolních tenistek, které aktuálně figurují na osmé pozici. „Už to tak vypadá, že se po několika letech vyhneme bojům o záchranu, v což před zahájením sezony nikdo nedoufal. Je to překvapení, ale příjemné. S dosaženým počtem bodů už extraligu udržíme,“ říká dvaa­třicetiletá hráčka, která se pod hluckou tvrzí intenzivně věnuje rovněž trénování. Bohaté zkušenosti předává prakticky všem, od přípravky až po dospělé. Její prioritou je stolnětenisový potěr. „Práce s dětmi mě naplňuje, ale někdy je hodně náročná,“ přiznává nová sportovní královna Hluku, maminka dvou dětí. Za největší talent hluckého stolního tenisu považuje desetiletého Matyáše Kolečkáře. „Má obrovský potenciál, za posledního půl roku udělal neskutečný pokrok. Patří mezi osm nejlepších v republice. Jestli vydrží, může patřit k úplné špičce,“ je přesvědčená Vybíralová.

Vítězstvím navázala na kamarádky od zelených stolů Anetu Kučerovou, která vyhrála první dva ročníky, a Markétu Ševčíkovou, jež se radovala před třemi lety. Sama se mezi nejlepší probojovala podruhé, za rok 2014 skončila pátá. A ještě zdaleka nekončí. „Když zdraví vydrží, chci hrát aspoň do čtyřicítky. A třeba i déle, stolní tenis je můj život, stále mě baví,“ vyznala se sympatická blondýnka.

Autor: ceh

Vaše názory

Po Bruselu dobyl i Prahu!

Staré Město

Po Bruselu dobyl i Prahu!

Squashista Marek Panáček ze Starého Města triumfoval na turnaji Czech Junior Open v Praze, který je součástí...

30. 1. 2019
Sen o play-off se rozplývá...

Uherské Hradiště

Sen o play-off se rozplývá...

Krize futsalistů Bazooka CF Uherské Hradiště se prohlubuje! V souboj s Libercem navázali na nemastné neslaný výkon...

30. 1. 2019
Zlaté kvarteto, Broďané doma vybruslili osm medailí

Uherský Brod

Zlaté kvarteto, Broďané doma vybruslili osm medailí

Sbírku osmi medailí vybojovali na devátém ročníku Velké ceny města Uherský Brod a jubilejním desátém ročníku Brodského...

28. 1. 2019
Hlucký potěr trénoval s Bazookou

Hluk

Hlucký potěr trénoval s Bazookou

Už několik let funguje spolupráce hráčů futsalu z Uh. Hradiště, kteří poslední dvě sezony hrají v dresu...

24. 1. 2019
TOPlist