FacebookYoutubeInstagram

Ester Poláková ve čtrnácti vládne světu!

Hluk Ostatní sporty 6. 11. 2019
Ester Poláková ve čtrnácti vládne světu!
Inzerce

Zlatá a bronzová medaile! To je parádní bilance teprve čtrnáctileté pákařky Ester Polákové z Armwrestling clubu Hluk na 41. mistrovství světa v rumunské Constantě. I když je mezi juniorkami stále benjamínkem, nezalekla se obrovské konkurence soupeřek z 52 zemí světa a naprosto zaslouženě se pyšní titulem světové šampionky!

V rumunském přímořském letovisku se představila více než tisícovka pákařů, barvy Hluku reprezentovali sourozenci Ester a Šimon Polákovi. O medailovou sbírku se postarala mladší Ester, která startovala v juniorské kategorii do 55 kilogramů.

„Hned od prvního zápasu bylo vidět, že její tréninkové úsilí přinese ovoce. Bez ztráty kytičky prošla na levačku až do semifinále, kde porazila slovenskou reprezentantku Soňu Scholtzovou, a ve finále následně smetla tureckou šampionku,“ popsal cestu svěřenky na světový trůn Dušan Tesařík, hlucký kouč. Na pravačce se už u školačky z Fryštáku projevila únava. „I soupeřky ale byly o něco zkušenější. Esterka přesto bojovala jako lev a po dramatických zápasech nakonec brala velmi cenný bronz,“ smekl Tesařík.

Starší bratr dvojnásobné světové medailistky Šimon v nabité juniorské konkurence na cenný kov nedosáhl. Na slabší pravačce skončil čtrnáctý, ale na druhé ruce si spravil náladu. „I když byl limitován zraněním, protože půl roku laboroval se zánětem šlach, vydal ze sebe maximum a urval sedmé místo, což je v našlapané kategorii super výsledek,“ zdůraznil kouč.

Sourozenci Polákovi tak navázali na medailové žně z předchozích světových šampionátů, na kterých zářily tradiční opory jako Štůsek, Tesařík, Vodák, Vaculovič nebo Zábojník. „Jde vidět, že dravé mládí má pod hluckou tvrzí velkou budoucnost,“ těší Tesaříka. 

Autor: ceh

Vaše názory

Běh do nebe medaili nevynesl

Salaš

Běh do nebe medaili nevynesl

Klobouk dolů! Michal Janováč ze Salaše obsadil v pětidílném seriálu Československého poháru běhu do schodů čtvrté místo,...

5. 11. 2019
Premiérový „áčkový“ bronz Panáčka

Staré Město

Premiérový „áčkový“ bronz Panáčka

Squashista Marek Panáček ze Starého Města, který hájí barvy brněnské Viktorie, se dočkal premiérové medaile na turnaji...

4. 11. 2019
Pohár města Kunovic zůstal na Bělince

Kunovice

Pohár města Kunovic zůstal na Bělince

Osmý ročník badmintonového turnaje o Pohár města Kunovice ovládl v hlavní kategorii Masters pár Marián Šimo, Simona...

4. 11. 2019
Svitáková zářila, má dvě medaile!

Nivnice

Svitáková zářila, má dvě medaile!

Osmnáctiletá Julie Svitáková z Nivnice potvrdila, že má před listopadovým mistrovstvím světa juniorů v kulturistice a fitness...

1. 11. 2019
TOPlist