FacebookYoutubeInstagram

Exhibice vynesla 11 zlatých!

Hluk Ostatní sporty 27. 6. 2019
Exhibice vynesla 11 zlatých!
Inzerce

Pákaři Armwrestling clubu nadále vládnou Česku! Mistrovství republiky v Dolní Lhotě nedaleko Klatov proměnili ve vlastní exhibici, když vybojovali 14 medailí, včetně jedenácti zlatých, a suverénně opanovali i soutěže týmů. Zlatým hattrickem se blýskl čerstvý mistr Evropy Dušan Tesařík, parádní premiéru v hluckých barvách si pak odbyli sourozenci Polákovi.

„Máme za sebou skvělé mistrovství, na kterém jsme opět potvrdili nadvládu nad pákařskými stoly. S takovým výsledkem jsme po pravdě ani nepočítali,“ svěřil se Dušan Tesařík, hlucký kouč, který si ze západních Čech přivezl čtyři medaile - tři zlaté a jednu stříbrnou.

Mistr Evropy porazil na cestě na vrchol i svého věčného rivala, dvousetkilogramového Františka Živného. Zvítězil v kategorii Masters nad 100 kilogramů na obě ruce a v hlavní královské kategorii seniorů nad 105 kilogramů na pravou paži, když ve finále porazil oddílového kolegu Martina Vodáka. „Kolco (přezdívka Vodáka - pozn. autora) mi však ve finále na levačku porážku vrátil, takže jsme v královské kategorii posbírali dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. A to je skvělá bilanci,“ neskrýval maximální spokojenost Tesařík, kterému udělali obrovskou radost i sourozenci Ester a Šimon Polákovi. „Mají před sebou velkou budoucnost,“ řekl na adresu posil z Fryštáku.A svůj potenciál předvedli už na šampionátu, když do Hluku přivezli hned šest zlatých medailí!

Čtrnáctiletá vycházející hvězdička Ester Poláková ovládla nejen sloučenou kategorii juniorek nad 60 kilogramů, ale zcela dominovala i ženám do 60 kilogramů. „Ve finále žen na levačku sice s Valovou z Kostic prohrávala, ale kritickou situaci bravurně zvládla a pověsila si na krk čtyři premiérové mistrovské tituly,“ prozradil Tesařík.

Šimon Polák si trošku šetřil síly na blížící se mistrovství Evropy, takže zasáhl jen do juniorských bojů. V kategorii nad 85 kilogramů si však pozlatil pravou i levou paži.

Medailovou žeň podtrhl v kategorii do 105 kg na levou ruku Václav Vaculovič, který zvítězil na levou ruku a po prohře s Ottou Vlkem bral pravačkou bronz. Ve stejné kategorii se představil i Josef Zámečník, ale na levačku jen „vykopal“ pomyslnou bramborovou medaili a na pravačku si ještě o jednu příčku pohoršil.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Tři sekundy od semifinále!

Uherské Hradiště

Tři sekundy od semifinále!

Inlinehokejová přípravka CSC Roller Uherské Hradiště obsadila na republikovém šampionátu v Přerově šesté místo. Z bojů o...

27. 6. 2019
Návrat po mateřské oslavila stříbrem

Uherské Hradiště

Návrat po mateřské oslavila stříbrem

Inlinebruslařka Nicol Hlůšková, hájící barvy Tempish Heartbeat Inline, se dokázala po tříleté pauze strávené na mateřské dovolené...

21. 6. 2019
O trofej Bartkovou připravil zlomený palec

Uherský Brod

O trofej Bartkovou připravil zlomený palec

Judista Jan Berka z Judo Uherský Brod si jako jediný z minivýpravy od Olšavy vychutnal vítězství v...

15. 6. 2019
Vosa si žihadlo pošetřila, trefil desítku a bral zlato!

Slovácko

Vosa si žihadlo pošetřila, trefil desítku a bral zlato!

Střelci ze Slovácka opět zazářili na Velké ceně Rakouska ve střelbě z předovek. Stanislav Hromada z Medlovic...

13. 6. 2019
TOPlist