FacebookYoutubeInstagram

Finiš slibuje slušné drama

Buchlovice Ostatní sporty 18. 5. 2018
Finiš slibuje slušné drama
Foto: joh

Drama hodné Hitchcocka slibuje závěr Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska. Dva turnaje před koncem desetidílné série si totiž na cennou trofej brousí zuby hned tři koulaři, včetně vítěze posledních dvou ročníků Karla Hikla z Boršic, který ovládl sobotní turnaj. Ve finále udolal domácího Jiřího Sonntaga.

„Finalisté se dlouho přetahovali o každý bod, za stavu 11:11 však úřadující král uhrál dva body a bylo rozhodnuto,“ komentovala finálovou bitvu Alena Horáková, předsedkyně pořádajícího pétanque klubu Stříbrné kule Buchlovice. „Sonny pořádně kousal, měl jsem štěstí. Na kahánku jsem měl i ve čtvrtfinále proti Janě Frühaufové, ale nakonec asi rozhodly větší zkušenosti z vypjatých zápasů,“ svěřil se Karel Hikl, který tak ztrácí na čelo průběžného pořadí už jen devět bodů.

V souboji o třetí místo porazil Pavel Fridrich z Uh. Hradiště Milana Tomášů st. ze Starého Městě. „Turnaj se mi povedl, na cestě do bojů o medaile jsem přehrál i svého mladšího bratra Pavla, aktuálního lídra. Inu, jak se říká, v bojích neznáš bratra,“ usmíval se Milan Tomášů.

Jeho bratr tak ztratil něco ze svého náskoku, na druhého Sonntaga má k dobru už pouze sedm bodů. Závěrečná dvě kola tak slibují pořádné drama.

Zrcadlo výsledků, 8. kolo: 1. Karel Hikl (Boršice), 2. Jiří Sonntag (Buchlovice), 3. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště), 4. Milan Tomášů st. (Staré Město), 5. Pavel Tomášů, 6. Miroslav Fryšták (oba Boršice). Průběžné pořadí po 8 z 10 turnajů: 1. Pavel Tomášů 255, 2. Jiří Sonntag 248, 3. Karel Hikl 246, 4. Libor Lavička (Střílky) 218, 5. Petr Kamenický (Buchlovice) 213, 6. Jaroslav Janík (Boršice) 206.

Autor: ceh, joh

Vaše názory

Španělská spokojenost Němce

Uherské Hradiště

Španělská spokojenost Němce

„Jsem sběratel nepopulárních čtvrtých míst, ale z posledního mám obzvláště velkou radost,“ uvedl s úsměvem na...

15. 5. 2018
Bronzový hattrick zápasníků Nivnice

Nivnice

Bronzový hattrick zápasníků Nivnice

Řeckořímští zápasníci TJ Nivnice byli nepřehlédnutelní na Velké ceně Krnova přípravek a mladších žáků. Ze severu Moravy...

12. 5. 2018
Dětský sportovní den okoření prestižní Champions Trophy

Uherské Hradiště

Dětský sportovní den okoření prestižní Champions Trophy

Dětským sportovním dnem ožije v sobotu Městský sportovní areál v Uherském Hradišti. Fotbalový i atletický stadion a...

11. 5. 2018
Broďané se trápili v koncovce

Uherský Brod

Broďané se trápili v koncovce

Stilmat extraliga inline hokeje zvedla oponu. Borci IHC Uherský Brod o úvodním hracím víkendu absolvovali tři zápasy,...

10. 5. 2018
TOPlist