FacebookYoutubeInstagram

Golemovu ruku si pozlatili

Hluk Ostatní sporty 28. 2. 2019
Golemovu ruku si pozlatili

Dušan Tesařík (vlevo) ve vítězném finálovém souboji s Živným.

Foto: Lukáš Baroň

Zlatý a stříbrný double. To je skvostná bilance pákařů Armwrestling clubu Hluk na jubilejním 20. ročníku mezinárodní soutěže Golemova ruka, která se po roce opět vrátila pod hluckou tvrz. O cennou trofej bojovali siláci z Česka, Maďarska, Polska, Slovenska a Rakouska.

„Ziskem čtyř medailí jsme opět ukázali, že patříme k absolutní evropské pákařské špičce,“ těšilo Dušana Tesaříka, kouče hluckých borců, který medailovou žeň odstartoval.

Jelikož je v plné přípravě na květnový evropský šampionát, otestoval jen pravačku v kategorii Masters nad 100 kilogramů, ve které nechyběl ani jeho odvěký rival mistr světa

František Živný, vážící 205 kilogramů. Obr z Dolního Bousova se však opět před

hluckým Gigantem, jak mu kolegové říkají, hluboko sklonil. A to v kvalifikaci a následně i ve finálové bitvě. „Franta asi neměl svůj den,“ komentoval triumf s úsměvem Tesařík.

Zlatou medaili si na krk pověsil i Martin Vodák v kategorii nad 105 kilogramů. I když jej v kvalifikaci leváků položil na stůl Maďar Németh, zabojoval a nakonec mu porážku vrátil i s úroky. „Martin se probil až do finále, kde potřeboval maďarského borce dvakrát porazit. Jejich finálový souboj byl neskutečný. Když už se zdálo, že to Martin nezvládne, zápas otočil a po zásluze bral zlato,“ smekl Tesařík. V kategorii do 105 kilogramů se představil Václav Vaculovič, který se rovněž dostal až do finále, kde už ale nestačil na slovenského reprezentanta Eduarda Romana.

Stříbrnou radost zažila i nová posila hluckého klubu Andrea Susserová, která v kategorii žen do šedesáti kilogramů na levou ruku nestačila jen na zkušenou maďarskou reprezentantku Henrietu Barzso. 

Autor: CEH

Vaše názory

Sportovním králem města je atlet „trojbojař“ Jakub Kunt

Uherské Hradiště

Sportovním králem města je atlet „trojbojař“ Jakub Kunt

Na trůn pro nejlepšího sportovce města Uherské Hradiště usedl Jakub Kunt, atlet Slovácké Slavie, který je dvojnásobným...

21. 2. 2019
Šest nováčků prověří mistr!

Uherské Hradiště

Šest nováčků prověří mistr!

Futsalisty Bazooky CF Uh. Hradiště čeká týden pravdy, který ukáže, jestli patří mezi aspiranty na postup do...

18. 2. 2019
Na trůn usedl už počtvrté

Staré Město

Na trůn usedl už počtvrté

Squashista Marek Panáček ze Starého Města splnil roli vysokého favorita, když se na republikovém šampionátu v Praze...

12. 2. 2019
Bazooka dál krvácí! Talent roku Křivánek zmizel do pražské Sparty

Uherské Hradiště

Bazooka dál krvácí! Talent roku Křivánek zmizel do pražské Sparty

Futsalovou loď Bazooky CF Uherské Hradiště opouští Talent roku 2018! Hvězda týmu Lukáš Křivánek podepsal přestupní lístky...

6. 2. 2019
TOPlist