FacebookYoutubeInstagram

Hluk má potřetí královnu, na trůn usedla Monika Vybíralová

Hluk Ostatní sporty 31. 1. 2019
Hluk má potřetí královnu, na trůn usedla Monika Vybíralová
Foto: sal
Inzerce

Za stolní tenistkou skončil druhý florbalista Tomáš Olbert a třetí pákař Dušan Tesařík

Král je mrtev, ať žije král! Na trůn pro nejlepšího sportovce města Hluk usedla Monika Vybíralová, opora extraligových stolních tenistek. Vladařských úkolů se ujala po fotbalistovi Janu Dohnalovi, který ovládl poslední dva ročníky ankety. Jejími rádci budou florbalista Tomáš Olbert a pákař Dušan Tesařík.

„Vítězství mě zaskočilo, vůbec jsem s tím nepočítala. Osobně bych žezlo předala Dušanovi, který patří ke špičce nejen u nás, ale i v Evropě. Ale ankety jsou někdy nevyzpytatelné,“ komentovala triumf nová sportovní královna Hluku, která je v osmileté historii ankety třetí stolní tenistkou, jež se raduje z prvenství. Před ní to dvakrát dokázala Aneta Kučerová (2011, 2012) a Markéta Ševčíková (2015). I potřetí tak ztroskotal útok na zlatý hattrick, po Kučerové a Tesaříkovi vyhořel i fotbalista Jan Dohnal, vítěz dvou posledních ročníků, který letos nebyl ani mezi vyvolenými.

Druhé místo obsadil Tomáš Olbert, snajpr florbalistů Spartaku a třetí nejproduktivnější borec Národní ligy (21+19). „Individuální statistiky nejsou nejdůležitější, hlavní je postup do play-off. Všem ale slibuju, že to zvládneme,“ prohlásil na pódiu Olbert. Meziročně si polepšil o jednu příčku, ze které sesadil letos třetího pákaře Dušana Tesaříka, trojnásobného mistra republiky a bronzového medailistu z mistrovství Evropy v Bulharsku. Silák s přezdívkou Gigant je jediným sportovcem Hluku, který od zrodu ankety nikdy nechyběl na stupních vítězů, k dnešku má ve sbírce dvě vítězství, jedno druhé a pět třetích míst. Čtvrtý skončil basketbalista Ondřej Plaček a pátý fotbalista Michal Galuška.

Trofej pro nejlepší kolektiv po roce opět přezvali florbalisté, kteří jsou jakožto nováček Národní ligy jednou nohou v play-off, když se pyšní druhým nejúdernějším útokem.

„Když pronikneme do osmičky, jsem zachráněni, což bylo prioritou. Play-off? Uvidíme, třeba uděláme díru do světa,“ pravil s úsměvem Martin Tuhý, hrající kouč florbalistů, za kterými se umístili extraligové stolní tenistky a pákaři.

Organizátoři tradičně poslali pět sportovců do Síně slávy.

Pocty se dočkali fotbalisté Antonín Hejna, Antonín Lopata a Miroslav Konečný, atlet Petr Orság a kuželkář Dako Pavič.

Ocenění získaly i naděje hluckého sportu: Marek Dedek, Tomáš Tuhý (oba florbal), Matyáš Kolečkář (stolní tenis), Kristýna Novotná (basketbal), Natálie Páčová (sólová mažoretka), David Stašek, Marek Šantrůček (oba fotbal), Antonín Štefaník (tenis), Hana Marečková (taneční sport).

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

„Chci hrát až do čtyřiceti“

Hluk

„Chci hrát až do čtyřiceti“

S vítězstvím vůbec nepočítala, ani v koutku duše. Extraligová stolní tenistka Monika Vybíralová však „strčila do kapsy“...

31. 1. 2019
Po Bruselu dobyl i Prahu!

Staré Město

Po Bruselu dobyl i Prahu!

Squashista Marek Panáček ze Starého Města triumfoval na turnaji Czech Junior Open v Praze, který je součástí...

30. 1. 2019
Sen o play-off se rozplývá...

Uherské Hradiště

Sen o play-off se rozplývá...

Krize futsalistů Bazooka CF Uherské Hradiště se prohlubuje! V souboj s Libercem navázali na nemastné neslaný výkon...

30. 1. 2019
Zlaté kvarteto, Broďané doma vybruslili osm medailí

Uherský Brod

Zlaté kvarteto, Broďané doma vybruslili osm medailí

Sbírku osmi medailí vybojovali na devátém ročníku Velké ceny města Uherský Brod a jubilejním desátém ročníku Brodského...

28. 1. 2019
TOPlist